Cykl koncertów „Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki” – przedsprzedaż biletów od 14 lutego

Radzimir Dębski znów przygotowuje coś wyjątkowego. Tym razem cykl koncertów z repertuarem muzyki poważnej w hołdzie Mistrzowi Krzysztofowi Pendereckiemu. W dniach 17-25 maja 2020 r. wraz z orkiestrą symfoniczną wystąpi w najlepszych salach koncertowych sześciu polskich miast z premierowym repertuarem.


Radzimir Dębski konsekwentnie stara się wykorzystać popularność zdobytą dzięki wygranej w konkursie na remix piosenki Beyoncé, czy własnej orkiestrowej interpretacji Historii Hip-Hopu, aby przekierować uwagę jak największej liczby słuchaczy na projekty symfoniczne.

Tym razem artysta podejmie się kolejnego trudnego wyzwania i zaprezentuje program, w którym znajdą się jego własne kompozycje, dzieła Krzysztofa Pendereckiego oraz utwory inspirowane muzyką Mistrza. Na scenie obok Radzimira wystąpi MyOrchestra złożona z 69 młodych muzyków, w której znajdą się najzdolniejsi studenci i absolwenci polskich wyższych uczelni artystycznych. Orkiestrę poprowadzi dwóch dyrygentów: Maciej Tworek, na co dzień blisko współpracujący z Krzysztofem Pendereckim oraz Radzimir Dębski, który zadyryguje własnymi utworami, również premierowym, napisanym specjalnie na tę okazję.Jako pierwsi dostęp do biletów będą mieli wyłącznie użytkownicy usługi Empik Premium. Przedsprzedaż biletów na wszystkie koncerty wystartuje w piątek 14 lutego o godzinie 12:00 i potrwa dokładnie 72 godziny. Tylko w tym czasie dostępne będą ekskluzywne pakiety Empik Premium Experience obejmujące kameralne spotkanie autorskie Radzimirem Dębskim i artystami, zakwaterowanie w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach – miejscu rezydencji orkiestry, a także bilety gwarantujące m.in. udział w próbie generalnej i najlepsze miejsca na widowni. Szczegóły dostępne są na stronie: goingapp.pl/hommage.

Sprzedaż regularna rozpocznie się 17 lutego od godz. 12:00. Będzie prowadzona wyłącznie w kasach Empiku oraz na platformach Going i EmpikBilety.pl.

Trasa Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki to sześć 2-godzinnych koncertów w najznamienitszych salach koncertowych w Polsce:

17.05.2020 – Lusławice, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

19.05.2020 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

20.05.2020 – Kraków, Centrum Koncertowe ICE

21.05.2020 – Warszawa, Filharmonia Narodowa

23.05.2020 – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

25.05.2020 – Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

Więcej informacji o trasie i biletach na stroniewww.goingapp.pl/hommage.

(materiały prasowe news.empik.com)