„Czasami tęsknimy za toksycznymi ludźmi” – Małgorzata Beczek o trudnej relacji w nowym singlu „Za daleko”

Do sieci trafił właśnie nowy utwór Małgorzaty Beczek pt. „Za daleko”. Piosenka jest zapowiedzią pierwszego długogrającego krążka artystki, którego premiera zaplanowana jest na 2024 rok

Po znakomitym przyjęciu EP-ki pt. „2002” Małgorzata Beczek idzie o krok dalej, zarówno twórczo, jak i wizerunkowo.

Sięgam do korzeni – twierdzi artystka, która zdecydowała się po 10 latach wrócić do czerwonego koloru włosów, a także do samodzielnej pracy w studiu. „Za daleko” zostało nagrane w Hiszpanii, za produkcję utworu odpowiada Brainfreezer, który, jak i w przypadku debiutanckiej EP-ki z 2021 roku, pozwolił Małgorzacie się trochę „porządzić”.

Lubię określenie Gosia-Samosia – mówi z uśmiechem artystka i podkreśla, że „Za daleko” to jedynie początek nowego rozdziału jej twórczości, która przez ostatnie lata ewoluowała w zaskakującym kierunku.

Nauczyłam się nagrywać i produkować swoje wokale, a aranżowanie harmonii to była wyjątkowo satysfakcjonująca praca, ale także ciekawe wyzwanie twórcze.

„Za daleko” to intensywnie basowa i emocjonalna pop-elektronika, do której można zarówno tańczyć, jak i płakać. Utwór opowiada o rozczarowaniu i stracie łamiącej serce. Kto tak rozczarował artystkę i dlaczego utwór ma swoją premierę tuż przed świętami?

Pisząc ten kawałek, myślałam o jednej osobie, a potem uświadomiłam sobie, że w moim ciele pali się jeszcze żal do kilku innych, których też nie ma już w moim życiu. Pomyślałam, że ta piosenka może trafić do osób, dla których święta nie kojarzą się aż tak pozytywnie i cukierkowo, a wręcz przeciwnie – przypominają o utracie kogoś ważnego – mówi o singlu artystka.

Za teledysk do „Za daleko” odpowiada Paweł Weremiewicz z Heaven Media Films, który spełnił marzenie Małgorzaty Beczek o VHS-owym wideo, idealnie obrazującym wspomnienie toksycznej relacji, którą nasza wyobraźnia potrafi niebezpiecznie romantyzować i za którą potrafimy tęsknić, wbrew wszelkiej logice.

SŁUCHAJ W STREAMIE: https://ffm.to/zadaleko

Podziel się swoją opinią ;)