Człowiek zapowiada swój album awangardowym singlem “Żar”

Karol Stolarek w swoim interdyscyplinarnym projekcie — Człowiek — kontynuuje swoją wydawniczą przygodę singlem zatytułowanym Żar. To zapowiedź debiutanckiego albumu, który ukaże się jeszcze w tym roku

Do opublikowanych już singli Pomniki i Nowy Gotham wraz z początkiem nowego roku dołącza najświeższy utwór Człowieka zatytułowane Żar. Żar to nieszablonowa, świetnie brzmiąca elektronika z mocnymi esencjonalnymi basami, szeroką paletą syntezatorów oraz dynamicznym rytmem. To kombinacja swobodnego łączenia stylów takich jak rap, folklor, minimal, nu-rave, indie niosąca ze sobą groove i melodyjność.

Inspiracją do tekstu utworu były pieśni, na które artysta trafił w etnograficznych zapiskach Oskara Kolberga. Refleksje płynące z odbioru tych pieśni dotyczą tego, że pewne sprawy i emocje w człowieku nie zmieniają się, a to, co nas najpełniej zdobi, bardzo często jest najmniej widoczne.

Pierwsze szkice tekstu piosenki powstały podczas performansu audiowizualnego poświęconego cybernetyce. Z upływem czasu utwór ewoluował w kameralnym studio producenta Pawła Gapińskiego, gdzie przybrał obecną formę — mówi o genezie powstawania singla Karol Stolarek, używający Człowiek.

Do singla powstało również wideo, którego twórcą jest Mateusz Zubel – artysta młodego pokolenia, który w swoich pracach eksploruje ludzkie fantazje, filtrując je poprzez inspiracje zaczerpnięte z popkultury.

Najnowszy singiel Człowieka Żar, jest również zapowiedzią nadchodzącego albumu, który ukaże się już w tym roku na przełomie lutego i marca.


BIO: Człowiek to projekt kształtujący się i dojrzewający od wielu lat w głowie piosenkarza, poety oraz artysty wizualnego Karola Stolarka. Przedstawiona przez niego muzyka to wynik kolizji wyobraźni z rzeczywistością. Artysta przy próbie tworzenia swoich dzieł czerpie z dorobku muzyki dawnej oraz współczesnej, posługując się przy tym tekstem w języku polskim modelowanym na wiele różnych sposobów, w których słuchacz może odnaleźć swoją bratnią duszę.

Podziel się swoją opinią ;)