DANE – młody DJ i producent, który spełnia marzenia [nowe twarze]

Dane, czyli Damian Stankiewicz to młody DJ i producent, który swoją muzyką rozpalił już parkiet nie tylko polskich, ale również zagranicznych klubów. Jego debiutancki singiel „Basskick” zyskał uznanie branży muzyki elektronicznej. Już w kwietniu światło dzienne ujrzy utwór, nad którym Dane pracuje z niderlandzką wytwórnią SYGYE.


Dane ma 18 lat i urodził się w Pile, ale obecnie mieszka w Trzciance. Choć w jego rodzinie nie było muzyków, on już od najmłodszych lat gra na pianinie i komponuje. Zapytany o inspiracje bez wahania wymienia: Dj Snake i Malaa. Dane uwielbia podróżować i poznawać nowych ludzi, ale jak podkreśla, to muzyka jest jego największą pasją.

Szkoła DJ-ów

Przygodę z muzyką DANE zaczął w wieku 13 lat, kiedy zainspirowany koncertem Armina van Buurena, postanowił rozwijać swoje umiejętności muzyczne.


DANE /fot. Damian Stankiewicz, źródło_ archiwum artysty

Zaczął grać, komponować, ale największym krokiem w rozwoju był, jak mówi, wyjazd do Niderlandów, aby szkolić się w DJ School Netherlands, gdzie miał możliwość rozwijać umiejętności z zakresu produkcji muzyki. DANE kontynuował naukę w szkole, ale wracał za granicę, aby rozwijać swoją pasję pod okiem specjalistów.

Młodego DJ’a wyróżnia to, że łączy twarde dźwięki dubstepu i trapu z mrocznym Bass House’m.

Debiut i festiwale

Jego debiutancki utwór „Basskick” zajął 14. miejsce na 100 najlepszych piosenek czołowego portalu poświęconego muzyce elektronicznej Beatport. Od tamtej pory Dane elektryzuje kluby w Europie. DJ rozpalił już parkiet m.in. w niderlandzkich klubach, grał też na festiwalu muzyki elektronicznej Amsterdam Dance Event w 2018 roku czy podczas King’s Day 2019 w Amsterdamie. Zagrał również w jednym z klubów w Turcji.

W Polsce DANE można było zobaczyć m.in. na festiwalu Heartbeat, który od lat przyciąga fanów najlepszego elektronicznego brzmienia.Aktualnie Dane współpracuje z DJ’em i producentem Matt’em Bukovskim nad jednym z utworów oraz pracuje nad swoim materiałem z niderlandzką wytwórnią SYGYE i jak mówi, nie może się doczekać rozwoju swojej muzycznej przygody.

Moje marzenia? Na pewno dalej tworzyć muzykę i oddawać ją światu. Chciałbym oczywiście zagrać na największych festiwalach, w Polsce na Sunrise Festival, za granicą jest to oczywiście Ultra Music Festival i Tomorrowland – mówi DJ.

Premiera nowego utworu Dane już w kwietniu!

(materiały prasowe)