Gooral x Grubson, MORTAS, Elektryczne Gitary, czyli najgorętsze nowości od SP Records

SP Records nie zwalnia tempa! Wytwórnia w ostatnich tygodniach opublikowała kilka ciekawych premier – spod znaku alternatywy, ale też rocka, a nawet rapu. Wśród nowości pojawiły się kawałki formacji Elektryczne Gitary. Mortas, a także singiel Goorala powstały we współpracy z GrubSonem i Stanisławem Leszczyńskim.


Ethno Elektro, energetyczna mieszanka folku, elektro, downtempo i orientali, zyskuje kolejną odsłonę! Gooral powraca ze swoim niezwykłym projektem, do którego zaprosił oryginalnych gości – między innymi GrubSona, Stanisława Leszczyńskiego i formację Psio Crew. Zapowiada się muzyczna petarda!

W utworze “Podróż”, zapowiadającym premierę albumu “Ethno Elektro 2”, pojawia się gościnnie GrubSon – jeden z najbardziej znanych polskich raperów, autor takich hitów, jak “Na szczycie” czy “Naprawimy to“. Tekst to motywująca opowieść o poszukiwaniu siebie i swojej drogi, a charakterystyczny styl GrubSona spotyka się z energetycznym bitem Goorala i klimatycznymi partiami skrzypiec w wykonaniu Stanisława Leszczyńskiego.


Po bardzo dobrze przyjętym utworze “Jeśli” i kawałku “Dom”, który podbił między innymi Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia i wiele innych rozgłośni, wydają wreszcie album i prezentują kolejną nowość! Zespół Mortas prezentuje kawałek “Przedostatni” – to zapowiedź płyty, która ukazała się właśnie nakładem SP Records.

Na płycie znajduje się dziesięć wyjątkowych kompozycji – subtelnych, przepojonych artystyczną wrażliwością. Nie brakuje w nich elektronicznych i rockowych inspiracji, a poetyckie teksty decydują o sile i oryginalności przekazu. To jedna z najciekawszych alternatywnych propozycji ostatnich lat – interesujące brzmienie i przepiękne teksty to niewątpliwie wielka siła formacji. “Przedostatni” to jeden z piękniejszych, oryginalniejszych kawałków formacji.


“Ósmy trzeci” Elektrycznych Gitar to nastrojowa ballada, z romantycznym tekstem i melodią autorstwa Kuby Sienkiewicza. W klimatycznym, spokojnym kawaku znajdujemy spory ładunek emocji i dużo, dużo miłości. To wreszcie pochwała kobiecości i miłości, ale podana w formie charakterystycznej dla Elektrycznych Gitar – gitarowej, rytmicznej, zapadającej w pamięć.

“Ósmy trzeci” to drugi singiel Elektrycznych Gitar wydany w SP Records i zarazem kolejna zapowiedź premierowego wydawnictwa. Nowy album ukaże się wiosną tego roku. Nie zabraknie na nim charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt.