Daniel Grupa i jego winyl „Zanim nadejdzie noc”

Daniel Grupa i jego winyl „Zanim nadejdzie noc”

Daniel Grupa prezentuje swój debiutancki album w nowej wersji. Właśnie ruszyła przedsprzedaż winyla „Zanim nadejdzie noc”.

Dziewięć muzycznych opowieści skupionych wokół fortepianu, kwartetu smyczkowego, dźwięków trąbki, a w niezwykle nastrojowym utworze „Moja Modlitwa”, usłyszymy głos Renaty Przemyk.

I właśnie do tego utworu został nakręcony teledysk. Zdjęcia realizowane były w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W obrazie zobaczyć można Elżbietę Donimirską i tancerzy z Physical ArtHouse. Za kamerą stanął tym razem operator filmowy i fotograf, Mikołaj Pływacz. 

Będę się mocno bronił przed intencyjnym narzucaniem interpretacji muzyki czy też obrazu. Pozbawienie widza szansy na indywidualne odczuwanie i zrozumienie, przez pryzmat własnej wrażliwości i emocjonalności, jest niczym innym jak próbą rozszyfrowania skomplikowanego rebusu matematycznego z gotowym rozwiązaniem” – Danel Grupa


Każda płyta zamówiona w przedsprzedaży jest z autografem artysty.

https://muzykacyfrowa.pl/collection/winyl-zanim-nadejdzie-noc-daniel-grupa

Okładka płyty powstała na podstawie portretu namalowanego przez Darka Kamysa.


Daniel Grupa, kompozytor i pianista, miłośnik gór wysokich i wspinaczki, długo czekał na swój autorski debiut. Przez wiele lat współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, pisał muzykę do filmu i teatru, aranżował utwory, niejednokrotnie stawał za pulpitem dyrygenckim.

Podziel się swoją opinią ;)