“The Dream We Had”- debiutancka EP-ka Midsommar już dostępna

Tak zaczyna się pierwsza fala polskiego dreampopu. Po ciepło przyjętych singlach „Soft” i „Summer’s over”, które trafiły na edytorską playlistę Spotify „Alternatywna Polska”, zespół Midsommar publikuje swoją debiutancką EP „The Dream We Had”. Album, na którym usłyszymy Alię Fay – wokalistkę m.in. zespołów Helroth, Makiwara i jurorkę programu „Śpiewajmy razem. All Together Now” – to pierwsze, odważne kroki polskiego dreampopu i shoegaze’u, którego eteryczne brzmienie znów triumfuje w świecie muzyki alternatywnej.

The Dream We Had” to debiutancki minialbum warszawskiego zespołu Midsommar, który w sierpniu 2020 r. wydał swój pierwszy singiel. Zarówno „Soft“, jak i drugi utwór „Summer’s Over“, kilka dni po premierze został zauważony przez edytorów Spotify: znalazły się na prestiżowych playlistach „Alternatywna Polska” i „New Music Friday Polska“.

The Dream We Had” to melancholijny powrót do początku lat 90. i brzmienia ikonicznych albumów „Heaven or Las VegasCocteau Twins, czy „SouvlakiSlowdive. Po 30 latach nieobecności do Polski dotarła shoegazowa fala ciepłych, gitarowych ścian dźwięku i rozmarzonych, niemal szeptanych wokali. Na debiutanckiej EP Midsommar znalazły się trzy premierowe utwory: świetlisty i pogodny „Persephone“, gęsty od przesterowanych gitar „Spring” i refleksyjny, zamykający album „7 am

EP-ka jest dostępna w formie cyfrowej pod tym linkiem

Podziel się swoją opinią ;)