Daniel Spaleniak powraca z nowym singlem „So Long”

Daniel Spaleniak powraca z nowym singlem "So Long"

„So long” to utwór „drogi”. Nocna podróż samochodem. List pożegnalny wysłany w przeszłość. Opowieść o poszukiwaniu nowego i pożegnanie z czymś co było.

Gatunkowo to alternatywa z elementami soul’u i blues’a. W centrum niski męski wokal przypominający późne płyty Leonarda Cohena.

Daniel Spaleniak – muzyk, producent, wokalista, kompozytor i autor tekstów Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory, wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na Amerykańskim rynku w związku z czym jego kompozycje (między innymi „Dear love of mine”, „Why”, „Back Home”) , można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: „Ozark” (Netflix), „Elementary (CBS), „Six” (History Chanel), „Good Behavior” (TNT), „The Path” (Hulu) czy „Shooter” (Paramount). To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. Daniel ma na koncie już cztery albumy, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Artysta oprócz tego, że wydaje solowe płyty, pisze również muzykę do filmów, seriali i spektakli teatralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.