Daria ze Śląska „Tu była”: Przedpremierowy odsłuch albumu tylko w najbliższą niedzielę!

Debiutancki album Darii ze Śląska ukaże się 21 kwietnia, ale zanim to się stanie, wokalistka zaprezentuje go fanom przedpremierowo podczas wyjątkowego wydarzenia online.

Długo oczekiwany, pierwszy album Darii ze Śląska zatytułowany „Tu była” ukaże się 21 kwietnia 2023 nakładem Jazzboy Records. Artystka i wytwórnia przygotowali jednak dla słuchaczy niezwykłą niespodziankę – przedpremierowy odsłuch płyty w formie filmu dostępnego na YouTube i piosenek do odsłuchania na Spotify. Z odsłuchu na obu platformach będzie można skorzystać jedynie przez dwie godziny, w niedzielę 26 marca 2023 od 20:00 do 22:00.

Film zapowiadający album zrealizowano w Starej Cukrowni „Kornelin” w Łaniętach dzięki uprzejmości Pawła Pietrzaka. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Agata Trafalska.

Uwielbiam to miejsce, chociaż nie należy do łatwych – mówi Agata. Podobnie mam z Darią i tą płytą. Może dlatego tak dobrze to razem zagrało:) Zrealizowaliśmy to z ekipą naprawdę dobrych kolegów: Adamem, który towarzyszy nam z kamerą od początku; Grześkiem – Darii mężem, któremu niestraszne żadne wyzwanie; Żenią, który pomagał produkcyjnie w najtrudniejszych chwilach, a ostatnio dołączył do Darii zespołu; rodziną Pietrzaków, na których mogę liczyć od ponad 30 lat; a także moich nieocenionych rodziców, którzy nas gościli i byli naprawdę cierpliwi.

Choć pomysł zrodził się już jakiś czas temu, to ze względu na różne okoliczności musiał poczekać na swój moment. Ekstra było patrzeć, jak się materializuje. Wtedy po raz pierwszy zdałam sobie sprawę, że ta płyta jest już naprawdę gotowa. I to wszystko jest właśnie takie jak ona – pełne życia, piękna i prawdy. I bardzo osobiste.

Film można obejrzeć w niedzielę, 26 marca 2023 między 20:00 a 22:00 na kanale YouTube Darii ze Śląska:

Odsłuch albumu na Spotify na profilu Daria ze Śląska dostępny w niedzielę, 26 marca 2023 między 20:00 a 22:00: https://open.spotify.com/artist/4I27OgvXt7ILLX2AtbQHO2

Daria ze Śląska – bio:

Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej.

Daria ze Śląska to nowa twarz na polskim rynku muzycznym. Do tej pory wydała dwa single a wiosną 2023, nakładem wytwórni Jazzboy Records ukaże się jej debiutancki album. 

Cechami charakterystycznymi tej płyty są mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci jak: Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także mniej znani przedstawiciele młodego pokolenia jak Kuba Dąbrowski i Żenia Shadziul.

Latem 2022 jako gość specjalny Daria wystąpiła na trasie Holiday Tour Korteza prezentując swoje dwie piosenki. Teraz ze swoim zespołem rozpoczyna koncertowanie z całym materiałem. 

W skład zespołu Darii wchodzą: Michał „Dimon” Jastrzębski (Lao Che), Tomek Kasiukiewicz (m.in. Artur Rojek, Mela Koteluk) oraz Eugeniusz „Żenia” Shadziul (Dr. Misio). W tym składzie Daria zagrała już kilka koncertów, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Były to:
– Festiwal Letnie Napięcie, Gdańsk
– Festiwal Nada, Toruń 
– Great September, Łódź
– Filharmonia Kaszubska, Wejherowo (SOLD OUT)

Podziel się swoją opinią ;)