Dawid Kwiatkowski łączy siły z Warner Music Poland i zapowiada nowy album

Dawid Kwiatkowski stawia kolejny wielki krok w swojej karierze. W miniony piątek, tj. 24 maja br., ogłoszona została współpraca wokalisty z polskim oddziałem jednej z największych fonograficznych firm na świecie. Efektem kolaboracji z Warner Music Poland będzie album „13 grzechów niczyich”, który światło dzienne ujrzy już 31 maja. Najnowszy singiel promujący to wydawnictwo, zatytułowany „Mordo”, dostępny jest już we wszystkich serwisach streamingowych.


Piąty album piosenkarza stanowi pewnego rodzaju spowiedź tworzoną przez ostatnie dwa lata z kilkoma producentami oraz kompozytorami z Polski, Stanów Zjednoczonych i z Kanady. Gratką dla słuchaczy mogą okazać się znajdujące się na płycie duety: Natalia Szroeder, Julia Wieniawa, BARON Kubi Producent.


Historia powstawania płyty utrwalono na dyktafonie Dawida. Muzyk rejestrował dzień po dniu dziesiątki melodii wpadających mu do głowy, fragmenty tekstów czy rozmów (ich części usłyszycie w pojedynczych piosenkach). Nagrania wysyłano grupie ponad dwudziestu osób pracujących nad krążkiem i razem z wokalistą „ubierających” jego emocje, przeplatając je ze swoimi doświadczeniami.


Wydawnictwo zawiera czternaście różnych stylistycznie utworów. Trzynaście z nich ma wspólną cechę: grzech, który nie powinien nim być… Czy miłość, marzenia albo przyjaźń prowadzą czasem do zgubienia? Czy tylko złe cechy mogą stać się grzechem? Odpowiedzi szukajcie na płycie będącej nowym otwarciem w karierze Dawida. To właśnie tym albumem jego dotychczasowa wytwórnia With The Band łączy siły z Warner Music Poland. Czternastą piosenkę nagrano na dyktafon równo pięć dni przed zamknięciem płyty. Czy zgadniecie, o której mowa?


To różnorodny album, ale przez to wyjątkowo prawdziwy. Pisałem i nagrywałem to, co czuję w danym momencie i jak czuję. To podróż po różnych emocjach i tematach. Nie ma tu tabu ani sztucznych uśmiechów – mówi Dawid, mając na myśli czekający na swą premierę materiał.


zajrzyj po więcej:

Dawid Kwiatkowski na Facebooku