Debiutancki album Jakuba Skorupy już dostępny

Debiutancki album Jakuba Skorupy już dostępny

To najbardziej wyczekiwany debiut na polskiej scenie alternatywnej. Jakub Skorupa prezentuje krążek zatytułowany „Zeszyt pierwszy”.

Debiutancka płyta Jakuba Skorupy to album soundtrack. Bo gdyby charakterystykę danego pokolenia można było zamknąć w formie kilku piosenek na jednej płycie CD, to Jakub Skorupa nie miałby sobie w tym temacie równych. Każdy jego dotychczasowy singiel to trafne podsumowanie rzeczywistości, którą Kuba wnikliwie obserwuje i opisuje za pomocą prostych piosenek. Dziś swoją premierę ma „Zeszyt pierwszy”, który jest pierwszym rozdziałem życiowych rozkmin Jakuba Skorupy.

Na albumie znalazło się 13 utworów, w tym m.in. „Pociągi towarowe”, dzięki którym Jakub Skorupa został okrzyknięty nadzieją roku 2021, kiedy to zajął 3 miejsce na podium plebiscytu Sanki. Poza tym album zawiera również takie single jak „Głuchy telefon”, „Barbórka”, „Wakacje i deszcz” czy „Joga” w której to gościnnie pojawia się Patrick The Pan. Płyta została wyprodukowana przez Kubę Dąbrowskiego.

Ostatnim utworem promującym to wydawnictwo są „Koledzy”, a autorem teledysku jest Jakub Skorupa. Płyta dostępna jest tylko w sprzedaży internetowej.

Tracklista:

01. Intro

02. Głuchy telefon

03. Wypowiedzenie z korpo

04. Pociągi towarowe

05. Koledzy

06. Joga feat. Patrick the Pan

07. Wakacje i deszcz

08. Pamiętnik z okresu dojrzewania

09. Coś

10. Sto lat

11. Sierpień

12. Barbórka

13. Outro / 33 lata

Podziel się swoją opinią ;)