“Demony wojny” – nowy teledysk Krzysztofa Cugowskiego

krzysztof cugowski 2020 2

Parę dni temu miała miejsce premiera “Demonów wojny”, czyli pierwszego singla (z teledyskiem) zwiastującego jubileuszowy, dwupłytowy album Krzysztofa Cugowskiego – “50/70. Moje najważniejsze”. Pół wieku na scenie, wyjątkowy dorobek artystyczny, charyzma i głos, którego nie da się zapomnieć…

krzysztof cugowski 2020 1

Sam artysta wyznał: “Każdy ma jakieś demony, coś próbuje zapomnieć, przed czymś ucieka, czegoś się boi, targają nim uczucia, które trudno opanować. Ja też nie jestem wyjątkiem. Na szczęście moje demony oswajam na scenie, wyrzucam z siebie złe emocje i napełniam się dobrymi. Ale może dlatego, kiedy wiele lat temu dostałem propozycję zaśpiewania utworu, który miał zapowiadać mocne, emocjonalne, wojenne kino, nie wahałem się ani chwili. Przeczytałem słowa, posłuchałem muzyki i wiedziałem, że chcę to zaśpiewać. Od początku czułem jego moc i ładunek emocjonalny. Jednak nigdy wcześniej nie wykonywałem go na scenie. Teraz, kiedy mogę wybierać tylko to, co dla mnie ważne, wracam do niego z sentymentem i ponownie odczytuję. Z przyjemnością nagrałem go na nowo w akustycznej wersji, w towarzystwie muzyków, z którymi od ponad dwóch lat z radością dzielę scenę i artystyczne życie“.

Teledysk wyreżyserowała Aleksandra Górecka, zaś autorem tekstu i muzyki jest Marek Kościkiewicz. Premiera płyty jest zaplanowana na 8-go maja.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/KrzysztofCugowskiSolo

Instagram: https://www.instagram.com/krzysztof_cugowski_official/