“DLA TYCH, KTÓRZY JESZCZE NIE WIEDZĄ” – Zalewski ambasadorem ważnej akcji

Co chcesz robić w życiu? Gdzie widzisz się za 5 lat? Jaki masz na siebie pomysł? Czy Twój kolejny projekt będzie równie dobry, jak ostatni? Nie wiesz? To… dobrze. Świat należy do tych, którzy jeszcze nie wiedzą. Wokół takiej myśli przewodniej zbudowana jest kampania “Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą”, której ambasadorem jest Krzysztof Zalewski.

W realizowanej przez ASUSa i Microsoft kampanii „nie wiem” oznacza energię do kwestionowania tego, co jest i odkrywania tego, co może być. Jest paliwem do zadawania pytań i szukania – swojego miejsca w życiu, kolejnego przełomu w nauce, kolejnej zwrotki, kolejnego dzieła. “Nie wiem” jest trudne – wymaga odwagi i siły. Zwłaszcza w obliczu powszechnej presji na to, aby wiedzieć, znać odpowiedzi, przy jednoczesnym braku akceptacji dla pomyłek, nieodłącznej konsekwencji poszukiwań. Laptopy ASUS Zenbook 14 OLED z Intel EVO i systemem Windows 11 prezentowane są w kampanii, jako sprzęt zaprojektowany z myślą o tych, którzy szukają i nie boją się mówić „nie wiem”. 

„Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” to zintegrowana kampania digitalowa, której centralnym punktem jest spot-manifest. Jego głównym bohaterem i narratorem jest Krzysztof Zalewski. W dwuminutowym wideo Zalewski zachęca dzisiejszych 20- i 30-latków do mówienia „nie wiem”, mylenia się i szukania swojej drogi.

Podkład muzyczny do reklamy napisał sam artysta. Struktura spotu inspirowana jest ikonicznym artykułem Mary Schmich, opublikowanym w 1997 roku na łamach Chicago Tribune. Autorka serwowała ówczesnym dwudziestoparolatkom rady, które miały im pomóc odnaleźć się u progu dorosłości. Szkatułkowa struktura eseju pozwoliła jej uciec od mentorskiego tonu. Rady wynikające “tylko z jej doświadczenia”, zamknęła zręczną klamrą. Była nią jedyna pewna rzecz, którą mogła im doradzić – korzystanie z kremów do opalania. Artykuł spotkał się z dużym odzewem i doczekał muzycznej adaptacji autorstwa Baza Luhrmanna (reżysera m.in. takich filmów, jak: “Moulin Rouge!”, “Wielki Gatsby”, “Romeo i Julia” czy – ostatnio – “Elvis”). Podobny zabieg (klamra) został zastosowany w spocie-manifeście kampanii „Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą”.   


Poza spotem-manifestem oraz spotem produktowym, przedstawiającym zalety laptopów ASUS Zenbook 14 OLED z Intel EVO i systemem Windows 11, w ramach kampanii realizowane będą szeroko zakrojone działania content i influencer marketingowe, social mediowe i performance’owe. Zaplanowano m.in. serię podcastów, w których przedstawiciele różnych dziedzin opowiedzą o swoim sposobie na oswajanie i wykorzystywanie „nie wiem”. 

Kampania “Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” została przygotowana przez monday digital. Agencja odpowiada za strategię, pomysł kreatywny i realizację działań digitalowych. W produkcji spotu wspierało ją studio Panato.

Podziel się swoją opinią ;)