Dla zdezorientowanych – „Oriental” i Marzena Ryt

Marzena Ryt

Fanów nietypowych brzmień z pogranicza pop/folk zaintrygowała w ubiegłym roku, ale to w 2021 zamierza naprawdę udowodnić na co ją stać! Marzena Ryt swoim hipnotyzującym głosem oraz nieoczywistymi, oryginalnymi aranżacjami powoli wyznacza dla siebie miejsce na rynku muzycznym, przedstawiając kompozycje z gatunku szeroko pojętego popu (indie-pop, folk-pop). Pracowała już między innymi ze znanym akordeonistą Marcinem Wyrostkiem, Wojtkiem Łuszczykiewiczem (Video) oraz Bartoszem Zielonym (TABB), jest współautorką wszystkich swoich utworów. Na co dzień inżynier Teleinformatyki i fanka humorystycznych memów – motywy i gry słów wykorzystuje w swojej twórczości i komunikacji z fanami. Nadmiar kreatywnych pomysłów przelewa na swój kanał TikTok (@marzenaryt), gdzie można znaleźć przedsmak tego, czym w najbliższym czasie zaskoczy nas ta Artystka.

Najnowszy singiel Marzeny Ryt – Taki żart – to prawdziwa eksplozja oryginalności, o której przebojowość zadbał producencki duet Buczkowski-Wojtaszek/Kumór. Utwór w dniu premiery trafił na okładkę playlisty „Przebojowe dziewczyny” w serwisie Empik Music oraz na flagowe playlisty w serwisie Spotify –  „Polskie Hity” oraz „New Music Friday”! Klip do utworu jest ironicznym podejściem do współczesnego konsumpcjonizmu:

Marzena Ryt – Taki żart (źródło: Marzena Ryt)

Marzena Ryt nie zwalnia jednak tempa! Najnowszy utwór „Oriental” już od pierwszych sekund zapada w pamięć dzięki dalekowschodniemu klimatowi (to zasługa instrumentu o nazwie tabla), przeradzającym się w zaskakujący finał. To prawdziwa podróż, która poszerza znaczenie alternatywnego popu, mianując Marzenę Ryt jedną z ambasadorek tego nurtu. 

„Oriental” jest dla mnie utworem przełomowym, zarówno w sferze muzycznej jak i wizualnej. Zawarte są w nim moje własne przeżycia, co było dla mnie arcytrudne. Jednak dzięki temu mogłam pokazać kim jestem.

– Marzena Ryt
Marzena Ryt – Oriental (źródło: Marzena Ryt)

Piosence towarzyszy klip, przenoszący nas do wirtualnej rzeczywistości pełnej… folderów, okienek, transformacji. Nie jest to przypadek, ale czy ktoś uwierzy, że na co dzień Marzena jest przykładną studentką Informatyki?

Marzena zaserwowała słuchaczom już parę ciepło przyjętych utworów„Cyklicznie” , „Obcej cywilizacji”, , czy też tradycyjny, wyborowy „Deser” . Ten ostatni został dostrzeżony przez serwis Tidal, który wyróżnił go na swojej playliście „Tidal Rising Polska” – dla obiecujących, młodych Artystów.

Więcej:

Facebook: Marzena Ryt

Instagram: Marzena Ryt

YouTube: Marzena Ryt

TikTok: Marzena Ryt

Podziel się swoją opinią ;)