Dni Dąbrowy Górniczej 2018 – relacja z koncertów

W ostatni majowy weekend tj. 25 – 27. 05. 2018 odbyło się święto miasta – Dąbrowy Górniczej. Cały weekend był wypełniony atrakcjami, dobrą energią i wieloma koncertami. Świętowanie rozpoczęło się w piątek na scenie Fabryki Pełnej Życia, która znajduję się za Pałacem Kultury Zagłębia. Natomiast w sobotę koncerty odbywały się jednocześnie w Parku Hallera oraz w Fabryce Pełnej Życia, a w niedziele tylko już w Parku Hallera.


 Święto miasta – Dąbrowy Górniczej otworzył Krzysztof Zalewski na scenie Fabryki Pełnej Życia w piątek 25 maja 2018 roku. Artysta, który niedawno wydał płytę “Zalewski śpiewa Niemena” zaprezentował na dąbrowskiej scenie swoje przeboje takie jak chociażby: “Luka”, “Miłość miłość”. Nie zabrakło również jego najnowszego singla – “Podróżnika”.  Krzysztof Zalewski wykonał także cover piosenki “Obracam w palcach złoty pieniądz” zespołu Perfect. Zalewski miał świetny kontakt z publicznością, a także przez chwilę zagrał na marimbie. Ponadto artysta przekazał pozdrowienia od dąbrowskiego artysty – Dawida Podsiadły.


Po Krzysztofie Zalewskim na zagłębiowskiej scenie wystąpił Fisz Emade. Artysta wraz zespołem zaprezentował takie przeboje jak : ” Telefony” , ” Zwiedzam Świat “, ” Biegnij dalej sam “ czy ” Kanterstrajk “.  Fisz utrzymywał kontakt z publiką.  Podczas koncertu nie zabrakło elektronicznych solówek, które przywodziły na myśl gry z lat 80. Do tej elektronicznej muzycznej mieszanki całość doprawiono piękną grą świateł. Na bis zespół wykonał utwór “Ślady”.


Na zakończenie piątkowego wieczoru na scenie Fabryki Pełnej Życia zagrał londyński zespół Zion Train, który wprowadził jamajski klimat w Zagłębiu Dąbrowskim.


Kolejny dzień był  mocno wypełniony koncertami, tym razem na dwóch scenach. W Parku Hallera sobotnie koncerty rozpoczęła Miejska Orkiestra Dęta. Zaraz po orkiestrze ,  w słoneczny dzień, dąbrowską publiczność rozbujał Junior Stress.  Przy tej muzyce w taki słoneczny dzień można było poczuć się jak na Jamajce. Chwilę później dąbrowska publika nadal została w podobnych klimatach muzycznych, gdyż na scenie w Parku Hallera pojawił się Jamal. Artysta  wykonał takie przeboje jak : “Policeman”, “Upadłem w Poznaniu” czy “Popiół”.

Na zakończenie dnia na scenie w Parku Hallera wystąpił Afromental. Zespół przywitał dąbrowską publikę mocnym uderzeniem piosenki “For Myself”.  Był to drugi koncert zespołu w tej trasie. Afromental był w bardzo dobrej formie i wręcz zarażał pozytywną energią. Podczas koncertu rozbrzmiewały takie utwory jak chociażby : “It’s my life” , “Lust Call”. Ostatnim kawałkiem jaki zespół zaprezentował był “To the end”.


Sobotni wieczór równie atrakcyjnie pod względem muzycznym prezentował się na scenie Fabryki Pełnej Życia. Na jednej scenie w sobotni wieczór wystąpili tacy wykonawcy jak: Bitamina, Rebeka oraz Organek.


Sobotni koncert rozpoczął intrygujący, niejednoznaczny zespół Bitamina, który został ciepło przyjęty przez publiczność. Zaraz po nim na scenie pojawił się duet Rebeka. Ubrani cali na biało wykonywali hipnotyzującą elektryczną muzykę oraz utrzymywali kontakt z publicznością. Charakterystyczne dla ich twórczości są syntezatory oraz brzmienia z lekką domieszką muzyki lat 80. Zespół wykonał takie piosenki jak, mi.in. : “Melancholia” czy “Stars”.


Gwiazdą sobotniej nocy w Fabryce Pełnej Życia był Organek, którego energetyczny koncert zostanie na długo w pamięci dąbrowskiej publiczności. Organek przekazał publice mnóstwo pozytywne, gitarowej energii. Na początku koncertu artysta wykonał swoje największe przeboje takie jak: “Missisipi w Ogniu” , “Ultimo”“Głupi Ja”, “Wiosna” czy “Kate Moss”. Koncert trwał nieco ponad godzinę, a na bis dąbrowska publika usłyszała wielki przebój Organka – “Missisipi w Ogniu”. 


Ostatni dzień święta miasta rozpoczął  się występem dąbrowskiej orkiestry rozrywkowej Sojka Band w Parku Hallera. Później rozpoczął się jubileuszowy przegląd piosenek Dotyk Dźwięku. Jest to ogólnopolski przegląd piosenki osób niewidomych, w tym roku tematem przewodnim były piosenki Big Beatowe.


Pod wieczór na dąbrowskiej scenie pojawiła się Katarzyna Cerekwicka, która swój występ rozpoczęła swoim wielkim przebojem – “Na kolana”. Wokalistka utrzymywała dobry kontakt z publicznością oraz została przyjęta bardzo ciepło. Podczas koncertu wokalistka wykonała również takie przeboje jak : ” Potrafię kochać” czy “Między słowami”. Warto dodać, że podczas występu Katarzyna Cerekwicka wykonała także dwa covery. Najpierw publiczność usłyszała jej interpretację piosenki “Happy” Pharella Williamsa.  Później wokalistka wykonała cover “Careless Whisper” George Michaela.


Na zakończenie Dni Dąbrowy Górniczej wystąpiła młoda, popularna wokalistka – Ewelina Lisowska. Koncert rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, ale warto było czekać żeby usłyszeć na żywo przeboje wokalistki takie jak : “Zaklinam czas” czy “Mniej więcej”. Ponadto Lisowska wykonała swój ostatni singiel – “T-shirt”.


Święto miasta – Dni Dąbrowy Górniczej były przepełnione atrakcjami i niesamowitą, energetyczną, różnorodną mieszanką muzyczną. Każdy meloman mógł tam znaleźć coś dla siebie. Były to wspaniałe trzy dni koncertów na dwóch scenach muzycznych w samym centrum miasta.

Podziel się swoją opinią ;)