Dominika Kundera z rockową pocztówką z Islandii

Już po raz kolejny Dominika Kundera stawia na swoim. Choć obecnie mieszka na Islandii to nie brakuje jej rzeszy fanów w Polsce. Zapytaliśmy Dominikę o jej przed ostatni wypuszczony utwór “Tu i Teraz”, który na platformie YouTube ma już ponad 4,7 tysiąca wyświetleń!

O czym opowiada utwór “Tu i Teraz” ?

Tu i Teraz zrodziło się w mojej głowie już jakiś czas temu. Piosenka do mnie przyszła, kiedy zaczęłam się zajmować rozwojem świadomości, duchowym czy psychologią. Jakby nie było te wszystkie elementy łączą się ze sobą dając inne spojrzenie na świat czy stosunek do naszego życia.

Tu i teraz w dużym skrócie opowiada o tym, że większość ludzi nie potrafi uwolnić się od wydarzeń z przeszłości, ciągle ją analizując. Nie umieją zaprzestać zamartwiania się o przyszłość lub planowania 10-20letnich scenariuszy życia . Nie mówię tu absolutnie o nie wyznaczaniu sobie celów, bo dążenie do marzeń jest ważne, lecz o obsesyjnym rozpamiętywaniu tego co było czy myśleniu o tym co będzie. Przez takie działanie ucieka nam chwila obecna. Nie czerpiemy z niej radości i nie jesteśmy w pełni w teraźniejszości . „ Tu i teraz” to jedyne co jest dosłownie i w przenośni, bo z drugiej strony jaką gwarancje mamy, że będzie jutro?

Opowiedz nam o teledysku. Gdzie był kręcony i dlaczego właśnie takie obrazki zostały nakręcone?

Teledysk był kręcony na Islandii, w okolicach stolicy jak i w głębi tej pięknej wyspy. Przepięknymi widokami chciałam pokazać widzom jak natura jest piękna i to na wyciągnięcie ręki. W Polsce mamy tyle wspaniałych pejzaży. Jak to mówią, „rzuć wszystko i jedź w Bieszczady”, żeby poczuć ten błogostan, który pojawia się podczas przebywania w naturze . To jest piękne – wyciszyć głowę i po prostu być! W prawie -18 st odczuwalnym mrozie, nagrywaliśmy ujęcia co nie było łatwym zadaniem. Mogę nawet śmiało powiedzieć, że niemal odmroziłam sobie uszy! 😀 Ponadto dron w jednym momencie odmówił posłuszeństwa bo wiatr był zbyt silny.

Czy planujesz podesłać nam kolejne utwory z pięknej Islandii?

W tym roku planuje wydać jeszcze 2-3 utwory. Właściwie to niedawno ukazał się kolejny utwór do którego pojawiła się animacja zrealizowana przez Klaudię Kwaśniak. W tym wypadku nie zabrakło mocnego rockowego brzemienia z jakiego kojarzą mnie fani zespołu FatStuff w którym udzielałam się mieszkając w Polsce, choć i tu mogę zdradzić, że wraz z chłopakami z zespołu planujemy się spotkać i zrobić małą niespodziankę, ale o tym jeszcze cicho sza 😉

Dzięki za rozmowę i życzymy powodzenia w realizacji wszystkich planów!

Najnowszy utwór Dominiki “Kukła”

Podziel się swoją opinią ;)