Duet Szara Godzina prezentuje swój debiutowy singiel “Niepełność”

Nadeszła nie-do-końca szara godzina, a także nowy artystyczny duet, w którym obecni są: Magdalena Radecka (znana już m.in. z zespołu Strangers In My House), oraz producent muzyczny Marcin Giza (pseudonim GiZa), Wytwórnia Tematy.

Szara Godzina to nowy duet muzyczny, który tworzy muzykę z gatunku trip hop/electronica/indie. Szara Godzina obiecuje, że ich utwory będą dostatecznie rytmiczne i hipnotyzujące. Patrząc przez pryzmat wydanego przez nich, pod koniec stycznia tego roku, pierwszego kawałka – mogą mieć rację. Hýpnos w języku greckim oznacza sen lub mitologicznego boga, będącego jego uosobieniem. Hipnoza definiowana jest jako stan prawidłowo funkcjonującego umysłu, gdzie uwaga skoncentrowana jest na konkretnym bodźcu. Słuchając Niepełności – doświadcza się tych definicji, a także trochę… samego siebie. Niepełność produkuje niepełność, i nie jest to kardynalne powtórzenie. Utwór wprowadza w błogi stan, pomimo, że tekst i muzyka są gęste jak mgła.

“A może tu jest mój dom,
gdzie w twoich oczach odnajduję niepewność.
I wtedy skończy się ból,
gdy z twoich rąk wreszcie przyjmę niepełność.

Szara godzina

Niepełność, której muzyczne tykanie wprowadza odbiorcę w stan pożądanej nostalgii to utwór, według mnie, dopracowany lirycznie. Silna emocjonalność wokalu, obiecana rytmiczność dźwięku – zasługują na odkrycie. Delikatny wokal Magdaleny Radeckiej oraz zgrana oprawa muzyczna autorstwa Marcina Gizy, sprawiają że Niepełność to pewien niedosyt, słuchacz chce więcej, otrzymuje zaledwie 4 minuty, co wymaga ponownych odtworzeń, zapętleń.

Utwór poleca się do odsłuchu na różnych platformach streamingowych! <POSŁUCHAJ>

fot. eyecatcher

Podziel się swoją opinią ;)