Dziś premiera nowego albumu Kasi Cerekwickiej „Pod skórą”

Dziś premiera nowego albumu Kasi Cerekwickiej „Pod skórą"
Po pięciu latach przerwy Kasia, wydaje najbardziej osobisty album w swojej karierze. Album „Pod skórą” to najnowsza płyta Kasi, której premiera już dziś.

Album różniący się od dotychczasowych nie tylko innymi, przebojowymi piosenkami ale przede wszystkim zaproszonymi do współpracy osobami. Roli producenta muzycznego podjął się Marcin Bors (znany głównie ze współpracy ze sceną alternatywną czy rockową), który nadał Albumowi charakterystycznego brzmienia „motown”, tak lubianemu przez wykształcone, świadome wokalistki jaką jest Kasia Cerekwicka.Całość brzmienia uzupełnia nowoczesna, w szczególny sposób wykorzystana „elektronika” co dzięki pomysłom Marcina i wrażliwości Kasi dało spodziewany efekt. Ale żadna płyta nie zasługiwałaby na miano dobrej gdyby nie warstwa kompozycji i tekstowa. 11 piosenek składających się na „Pod skórą” to efekt długich poszukiwań kompozycji, które niosą aktualne myśli Kasi (autorki tekstów) na tym Albumie. Monika Borzym, Mariusz Obijalski, Leszek Biolik, Kuba Galiński, Katarzyna Piszek – to kompozytorzy, którzy zgodzili się napisać utwory dla Kasi ale większość jest autorstwa „spółki” Bors/Cerekwicka. I tak obok energetycznych „W pogoni za szczęściem” czy „Nigdy” znalazł się między innymi tytułowy utwór „Pod skórą”, bardzo osobista ballada z towarzyszeniem fortepianu czy spokojny, zamykający album „Powód”.  

Kasia Cerekwicka / fot. materiały promocyjne

Przez ostanie lata Kasia przede wszystkim poświęcała się swojej drugiej pasji, jaką jest psychologia. Została absolwentką psychologii klinicznej na SWPS w Warszawie. W jej dorobku naukowym znajdują się również podyplomowe studia w dziedzinie psychotraumatologii. Studiowała również politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. 

Podziel się swoją opinią ;)