Enea Edison Festiwal już w lipcu w Poznaniu

Enea Edison Festival 2024 zamyka line-up! Nie brakuje zaskoczeń i sprawdzonych nazwisk. Festiwal już w lipcu!

Owiany legendą “najlepszej podpoznańskiej domówki” Enea Edison Festival zamyka line-up i gwarantuje najlepsze muzyczne emocje już na początku wakacji. Do grona artystek i artystów, których będzie można posłuchać 5 i 6 lipca w Hotelu Edison w Baranowie właśnie dołączyli Majka Jeżowska, Bitamina z koncertową wersją materiału z płyty Kawalerka, Rubens, Paula Biskup, nita i Jacko Brango. Wcześniej organizatorzy potwierdzili koncerty m.in. Darii Zawiałow, Mroza i Edyty Bartosiewicz. Karnety i bilety jednodniowe są dostępne na www.edisonfestival.pl.

Dwa dni muzyki, 14 koncertów, 2 sceny, Strefa Rodzinna, specjalne strefy sponsorów i partnerów oraz bliskość jeziora to gwarancja doskonale spędzonego weekendu. To wszystko w pierwszy weekend lipca zaledwie 10 kilometrów od Poznania. Od lat festiwal dostarcza mieszanki dźwięków, możliwości zabawy przy przebojach największych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz okazji do odkrycia młodych twórców, którzy z czasem stają się headlinerami największych festiwali.

Taki weekend zdarza się tylko raz!

Miłośnikom muzyki z pewnością nie umknie informacja o koncercie tej artystki. Majka Jeżowska, ikona sceny zdobywająca serca słuchaczy różnych pokoleń, od Festiwalu w Opolu, po Pol’and’Rock Festival już w piątek, 5 lipca, zagra na Enea Edison Festival! Obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym artystka, której charyzma na scenie sprawia, że jest znakomitą showmanką zaprasza w sentymentalną, pełną energii podróż. Tego samego dnia na jednej z dwóch edisonowych scen stanie Paula Biskup. Autorka tekstów i kompozytorka, która inspiracje czerpie z otaczającego ją świata. Właśnie wydała singiel „Na Własność”, a utwór „Nie szkodzi” nagrany razem z Piotrem Odoszewskim w zaledwie dwa miesiące od premiery odnotował blisko 6 milionów odtworzeń w serwisie Spotify.

Enea Edison Festival, jak przystało na wydarzenie z kilkuletnią tradycją, doczekał się swojego rezydenta. W sobotę, 6 lipca, zagra Bitamina, zespół uwielbiany przez stałych bywalców festiwalu. Grupa odwiedzi podpoznańskie Baranowo, aby zagrać kultowy materiał z albumu „Kawalerka”. Również drugiego dnia festiwalu swoje gitarowe brzmienie zaprezentuje Rubens. Muzyk przygotowuje się do wydania nowego studyjnego albumu, który zwiastuje singiel „To nie efekt placebo”. Artysta ma na koncie 6 nominacji do Fryderyka i setki koncertów, w tym podczas festiwalowej trasy Santander Letnie Brzmienia.

Sobota będzie również okazją do zanurzenia się w elektroniczno-popowe dźwięki przebojów Nity. Młoda artystka nie boi się eksperymentować i poszukiwać wyjątkowych, unikalnych brzmień. W swoich tekstach ironicznie traktuje społeczne stereotypy, wykorzystując przy tym autoironię do opisywania własnych niedoskonałości. Gitary, piosenki, oldschool i doskonałe poczucie humoru to elementy charakterystyczne Jacko Brango. Muzyk i gitarzysta otwierał już halowe koncerty Darii Zawiałow, a podczas Next Fest Music Showcase & Conference zagrał tak dobrze, że zapewnił sobie miejsce w line-upie Enea Edison Festival. Jego singlowe „Endorfiny” dodają energii, o czym przekonają się uczestnicy sobotniego koncertu.

Początek wakacji przy dźwiękach najlepszej muzyki!

5 i 6 lipca w podpoznańskim Baranowie brzmi jak najbardziej przebojowy weekend nadchodzących wakacji! Przypominamy, że obok ogłoszonych dziś artystów zagrają też Daria Zawiałow, czyli najpopularniejsza obecnie dziewczyna pop w Polsce, Mrozu, który świętuje w tym roku 15-lecie na scenie, legenda krajowej sceny muzycznej Edyta Bartosiewicz oraz posiadaczka jednego z najczulszych głosów, Natalia Przybysz. W line-upie znalazła się również odważnie wyrażająca poprzez swoją muzykę opinie Natalia Szroeder, jedno z najciekawszych muzycznych odkryć ostatnich miesięcy, Dawid Tyszkowski, szturmem wkraczająca na polską scenę Kathia oraz Maks Łapiński, zdobywca Grand Prix na Carpathia Festival.

W sprzedaży na www.edisonfestival.pl są już dostępne bilety jednodniowe w cenie 169 zł i karnety w cenie 249 zł oraz bilety ulgowe dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia. Dzieci do lat 6. włącznie mogą wziąć udział w festiwalu bezpłatnie, na podstawie ważnego biletu wstępu rodzica lub opiekuna.

Na wydarzenie zaprasza agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsorem tytularnym jest Enea. Partnerem pozostaje Hotel Edison w Baranowie oraz Gmina Tarnowo Podgórne, która ponowie jest partnerem strategicznym Strefy Rodzinnej. Zadaszona, przygotowana z myślą o najmłodszych przestrzeń powraca również w tym roku. Patronami medialnymi festiwalu są wPoznaniu.pl i RMF Maxx.

Harmonogram koncertów   

5.07.2024 – Mrozu, Edyta Bartosiewicz, Natalia Przybysz, Majka Jeżowska, Dawid Tyszkowski, Paula Biskup, Maks Łapiński

6.07.2024 – Daria Zawiałow, Bitamina gra Kawalerkę, Natalia Szroeder, Rubens, Kathia, nita, Jacko Brango

Podziel się swoją opinią ;)