Erith – premiera debiutanckiej płyty “Speed of Light”

Oryginalny głos, kosmiczny taniec, beztroskie zachowanie na scenie – wszystko, co robi jest wyjątkowo szczere i widać, że wypływa prosto z jej serca. Erith to muzyczne zjawisko. Przykład artystki, która podczas solowej kariery niezwykle efektywnie wykorzystuje talent i możliwości, jakie daje muzyka elektroniczna. Właśnie pojawił się w sieci jej debiutancki krążek i promujący go singiel „This Is What We Are”. Bardzo możliwe, że album „Speed of Light” doprowadzi Erith na sceny najważniejszych polskich festiwali muzycznych!

Zobacz relacje z koncertu Erith w Krakowie

Speed of Light to zbiór najlepszych kompozycji, które Erith stworzyła w ciągu swojej zaledwie dwuletniej kariery. Na płycie znalazły się absolutne nowości oraz na nowo zmiksowane i zremasterowane kawałki, które mogliśmy wcześniej usłyszeć w wersji homerecordingowej na jej kanale na YT. Na krążku znajduje się 12 utworów, które w sumie dają nam ponad godzinę muzyki, ale tak naprawdę wystarczy już kilka minut, aby oderwać się od rzeczywistości i udać się w muzyczną podróż do kosmicznego świata 23-letniej artystki.

Ciekawa jest również towarzysząca płycie grafika stworzona przez krakowskiego artystę Piotra Gruszczyńskiego. Okładka doskonale współgra z muzyką Erith. W rękawie digipack’u znajduje się książeczka z tekstami utworów. Wszystkim stronom towarzyszą świetnie dopracowane grafiki, które sprawiają, że osoby, które zdecydują się, aby sięgnąć po fizyczną wersję płyty na pewno nie będą zawiedzione.

Erith – This Is What We Are

Kariera tej pochodzącej ze Śląska artystki może stanowić inspirację dla wielu osób, które planują zaistnieć w branży muzycznej bez kontraktów z wytwórniami i bez udziału w programach typu talent show. Erith przyznaje, że od początku na stałe współpracuje jedynie ze swoim menedżerem Pawłem Szypułą, dzieki czemu może w pełni skupić się na tworzeniu muzyki. W ostatnim czasie mogliśmy zobaczyć ją m.in. na takich imprezach, jak Spring Break, Soundrive Festival i Festiwal Malta. Na początku swojej kariery zagrała też sporo supportów m.in. przed takimi artystami, jak Julią Marcell i The Dumplings. W sumie ma na koncie ponad sto koncertów Polsce i za granicą, dzięki czemu pozyskała wielu nowych fanów. Miało to wielkie znaczenie w kontekście przeprowadzonej przez nią kilka miesięcy temu akcji crowdfoundingowej, której celem było zebranie funduszy na niezależne wydawnictwo.

Cały album dostępny jest na Spotify 


Erith na Facebooku: www.facebook.com/erithiu

Podziel się swoją opinią ;)