Farmaceutka wydała płytę. Premiera debiutanckiej płyty zespołu B6 „Smugi”

Zespół B6 to obiecujący skład z Lublina. Na froncie dominuje ciemny głos wschodzącej  polskiej alternatywy o soulowych inspiracjach. Gitarowe brzmienia, elektroniczne  synthy i głęboka, piaskowa barwa wokalu to pigułka B6. Eklektyczne rozwiązania budują  pop-rockowy styl, romansujący z innymi gatunkami. Warstwa tekstowa malowana jest  kolażem emocji, w odpowiedzi na nie wyrozumiałą rzeczywistość. Martyna Sabak z zawodu  jest farmaceutką i dba o odpowiednie stężenie witaminy B6 w ludzkich organizmach.

Smugi to ślady, jakie pozostawia po sobie człowiek. To wybory, emocje i przeżycia, które budują naszą drogę. Jest to sentymentalna podróż muzyczna łącząca eklektyczne rozwiązania budujące szlachetny pop-rockowy styl, romansujący z innymi gatunkami. Sam wybierasz swój kolor, sam decydujesz, jak chcesz postrzegać świat! Obecność to  debiutancki album krótko grający. Brzmienia nawiązują do polskiej muzyki rockowej.  Wyróżniają się charakterne gitary z dodatkiem elektroniki oraz mocny damski wokal.

Cztery utwory to cztery refleksje oparte na emocjach takich jak: złość, niepewność,  tęsknota i radość. Jest to wyprawa w głąb człowieka, który znalazł się w punkcie bezradności. Spotyka  się ze swoim wnętrzem i zadaje wiele pytań, rozdrapując wcześniej niepoznane  rany. Odkrywa tętniące zmartwienia, strach i zagubienie. Prowokuje to do szukania odpowiedzi i rozwiązań, wnikając głęboko w samego siebie, by osiągnąć katharsis.  Ta płyta jest zamknięciem określonego rozdziału i świadomą decyzją o wejściu  w kolejny etap. Smugi to ślady, jakie pozostawia po sobie człowiek. To wybory, emocje  i przeżycia, które budują naszą drogę. Jest to sentymentalna podróż muzyczna łącząca  elementy szlachetnego popu i rockowego pazura. Futurystyczne synthy w kontraście  z brzmieniami lat 1990/2000. Smugi to długogrający debiut zespołu B6

Płyta dostępna w wersji cyfrowej tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.