Father’s Friends prezentuje nowy singiel

Father’s Friends - POD LODEM

Father’s Friends to zespół rockowy, który powstał w roku 2018 w Koninie. Założycielem formacji i jej leaderem jest Przemek Fałek, który odpowiedzialny jest również za kompozycje i warstwę liryczną
prezentowanej twórczości. Jak mówią sami, ich ostateczny kształt jest emanacją gustów muzycznych wszystkich członków zespołu, dzięki czemu każdy powinien znaleźć w ich twórczości coś dla siebie.

Father’s Friends w roku 2021 we współpracy z Case Studio wydał swój pierwszy album pod tytułem „NIEWIDZIALNY” zrealizowany pod okiem Marcina Sosnowskiego z Sosna Studio. Na płycie znalazło się dziesięć autorskich kompozycji utrzymanych w klasycznym rockowym stylu.

Zespół wraca z nowym materiałem w formie EPki-5, tym razem zrealizowanym w studiu Perlazza z Przemkiem Wejmannem. Jednak finalizację nagrań w postaci masteringu wykonano w Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim. Publikację nowego materiału otwierał singiel „SUKIENKA”, teraz prezentujemy nagranie “Pod Lodem” do którego zespół dołącza wideoklip o ciekawej, graficznej formie. Utwór opowiada o depresji, przez którą ludzie mają czasami myśli samobójcze.

Podobnie jak przy pierwszym albumie oficjalną promocję Father’s Friends rozpoczął koncertem w swoim rodzinnym mieście, który miał miejsce 28.10 2022 roku.

Zespół występuje w składzie:
Przemek Fałek wokal
Beata Michalak-Górna wokal wspierający/chórki
Katarzyna Żurawik wokal wspierający/chórki
Krzysztof Rakowicz gitara rytmiczna
Paweł Malak gitara
Mikołaj Mieszała gitara
Filip Kałuża instrumenty klawiszowe
Szymon Winkiel perkusja

Podziel się swoją opinią ;)