FEST Festival 2022 ogłasza kolejnych artystów: Zioła, Wieniawa, Żabson i inni

Już 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim odbędzie się 3.edycja FEST Festivalu. Do line up’u dołączają m.in.: Jimek & goście: historia polskiego hip-hopu, Żabson, Jon Hopkins, Piotr Zioła, Mr. Polska, Julia Wieniawa i wielu innych!

Wśród Artystów FEST Festivalu 2022 na jednej ze scen wystąpią: Jimek (Radzimir Dębski) – wszechstronny twórca, jeden z najbardziej intrygujących kompozytorów młodego pokolenia. Ma w swoim dorobku muzykę filmową, spektakularne symfoniczne opracowania muzyki hip-hopowej czy jazzowej, jak i własne utwory symfoniczne. Głośno zrobiło się o nim w 2012 roku, kiedy pokonał 3000 uczestników i wygrał konkursu na remix utworu „End Of Time” Beyoncè, który potem znalazł się na płycie artystki. W 2017 roku skomponował muzykę do filmów: „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Marii Sadowskiej oraz „Atak paniki” w reż. Pawła Maślony. Skomponował także muzykę do pierwszego polskiego slashera „W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt” oraz serialu “Sexify”  dla platformy Netflix. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych odsłon Hip-Hop History Orchestrated by JIMEK Artysta wziął na warsztat rodzimą scenę. 12 czerwca na warszawskim lotnisku Bemowo, z towarzyszeniem i przy akompaniamencie 70-cio osobowej orkiestry symfonicznej, wystąpił wraz legendami polskiego rapu i przedstawicielami młodej sceny. Na FEST Festivalu Jimek ponownie wprowadzi nas w świat polskiego hip-hopu i wystąpi wraz z takimi gośćmi jak SokółZip SkładTEDEŻabson i inni.


Jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia – Żabson również zaprezentuje się na jednej ze scen FEST Festivalu 2022. Artysta w 2015 roku wydał swój debiutancki mini album “NieKumam”. Następnie zaprezentował oficjalny album studyjny pt. “To ziomal” (2018), który okazał się złotą płytą i sprzedał się w 15 tys. egzemplarzy. Za najpopularniejszy utwór Żabsona uznać można kawałek “Floyd Mayweather”, do którego teledysk uzyskał 43 milionów wyświetleń na YouTube. Innymi również rozpoznawalnymi utworami są: “Sexoholik”“Trapollo”“Młody Boss”.


Młoda i zdolna Julia Wieniawa, którą wyróżnia niezwykła barwa głosu i wrażliwość muzyczna podczas festiwalu zaprezentuje swoje dotychczasowe dzieła muzyczne. Debiutowała muzycznie wydając utwór “Na zawsze” z 2016 roku, który ukazał się na albumie “Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3”. 17 czerwca piosenkarka zaprezentuje swoją debiutancką płytę, a za sobą ma wiele znanych utworów, takich jak: “Oddycham”, podwójnie platynowy “Nie muszę”, liryczna ballada “SMRC”, które podbiły serca słuchaczy! W roku 2021 Artystka podjęła współpracę z Maciejem Musiałowskim w utworze “Zabierz tę miłość” i gościnny udział u KARAŚ/ROGUCKI w piosence “Bezpieczny Lot”, a także nagrała z duetem Kacperczyk utwór “Sebiksy”.


MR. Polska – holenderski raper, piosenkarz i autor tekstów polskiego pochodzenia. W 2007 roku wydał album pod pseudonimem MC Polski. Artysta rapuje w języku niderlandzkim jak i polskim. Współpracował z takimi artystami jak Malik MontanaKizoAbel de Jong czy Bedoes. Pierwszym dużym sukcesem rapera był wspólny projekt z zespołem Nouvea Riche, z którym w 2011 roku wydał 11 utworów na ich albumie “Alziend Oor”. Następnie solowo zaprezentował swoje wydawnictwo “De boswachter EP”.
 

Najgorętszy newcomer ostatnich miesięcy – Rusina, który rozpoczął od zaznaczenia pozycji w owianym legendami underhoundzie robiąc kolaboracyjny mixtape z producentem Learnhowtohustle. Artysta dołączył do wytwórni muzycznej Def Jam, gdzie zachował charakterystyczny dla siebie indywidualizm i wydał swoją debiutancką płytę.
 

Kinny Zimmer – polski raper, który od mimo młodego wieku zdobywa olbrzymie sukcesy. Przełomowym momentem jego kariery było dołączenie do projektu SBM Starter oraz kawałek “Rozmazana kreska”, który bardzo szybko urósł do rangi hitu i w miesiąc od premiery przebił 7 milionów wyświetleń na YouTube. Następnie pojawił się na niejednym utworze powstałym podczas “Hotelu Maffija 2”. Jego debiutancka płyta nosi nazwę “LETNISKA”, która idealnie wpasowała się w letnie klimaty.
 

Lanek – czołowy producent muzyczny na polskiej scenie hip-hopu. Na swoim koncie posiada produkcje, które znalazły się na multiplatynowych albumach najpopularniejszych polskich artystów. Współpracował m.in. z Taco Hemingwayem czy Bedoesem. Pierwszym potężnym przełomem okazało się nawiązanie współpracy raper/producent z Białasem. Efektami ich pracy był platynowy album “POLON” oraz złoty “Hyper 2000”.


Kukon, a właściwie Jakub Konopka – młody, zdolny raper, który wyróżnia się niezwykłą charyzmą, sprawną techniką wokalną i zapadającymi w pamięć tekstami. Jego słuchacze bardzo dobrze znają jego dokonania, m.in. z albumów “Kraków, marzec 2020” i “Dramat”. Najnowsze wydawnictwo Artysty nosi nazwę “ROUG N’ GENTLE”, które ukazało niezwykłe, alternatywne oblicze Kukona. Na płycie pojawiło się wiele zdolnych artystów, np. Daria Zawiałow, PRO8L3M czy Louis Villain.
 

Młody duet Coals, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski – zespół szybko zdobył uznanie słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które publikowali na YouTube. Coalsi mają na koncie liczne występy na zagranicznych festiwalach, m.in. Positivus, Pohoda Festival czy Iceland Airwaves. W 2017 roku ukazał się ich ciepło przyjęty debiut albumu „Tamagotchi”. Płycie towarzyszyła trasa, która obejmowała takie kraje jak: Beneluksu, Niemcy, Francję, Austrię, Czechy oraz Estonię.

Piotr Zioła – wokalista, kompozytor, autor tekstów, niezwykle zdolna i charakterystyczna postać na polskim rynku muzycznym. Zdobywca nagrody “Fryderyk” za debiutancki album “Revolving Door”. Single z tej płyty: “Safari”“W ciemno” stały się hitami radiowymi. Artysta współpracował i nagrywał z takimi artystami jak Rysy, Flirtini, Miuoshem i Natalią Przybysz. Piotr Zioła zagrał na licznych festiwalach w Polsce  m.in: Spring Break Festival i Green Olsztyn Festival. 10 czerwca zaprezentował najnowszy singiel wokalisty pt. “Błysk”, który jest zapowiedzią nadchodzącego albumu. 

Jamala & Kayah – to niezwykły duet dwóch zdolnych artystek. Jamala (Susanna Jamaldinova) – ukraińska piosenkarka, która wygrała Eurowizję 2016 z kompozycją “1944”. Jej muzyka łączy klimat jazzu, bluesa i rytmu. Będzie jej towarzyszyć Kayah – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich piosenkarek. Debiutowała fonograficznie wydając utwór “Córeczko”, następnie wydała pierwszy album “Kayah” (1988). Ogólnopolską popularność zyskała po publikacji kolejnego wydawnictwa “Kamień” (1995). W okresie swojej solowej kariery Kayah zdobywała wiele nagród muzycznych, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki i najlepszego utworu czy albumu. Wszystkie jej płyty otrzymały status Złotej, Platynowej i Diamentowej. Artystka tworzyła z takimi artystami jak Cesaria EvoraIdan RaichelGoran Bregović czy Yasmin Levy. W ostatnim czasie podjęła się również współpracy z Viki Gabor (“Ramię W Ramię”), raperem KęKę (“Supermienki 2018”), Karoliną Cichą (“Płacz nad młodością co odchodzi”).


Przypominamy, że na FEST Festivalu 2022 zagrają również: Stromae, The Chainsmokers, Woodkid, Jungle, Alfa Mist, Vitalic, slowthai, Gus Depperton, Caribou, RÜFÜS DU SOL, Son Lux, Scooter, FKJ, Charlotte de Witte, Young Lean, James Arthur, Imanber, Nothing But Thieves, Ashnikko, SYML, Chloe Moriondo, JXDN, Duke Demont, MK, Young Leosia, Sokół, Kizo, OIO, Bitamina.
 

Bilety są dostępne na stronie www.festfestival.pl

KARNET 4 DNIOWY REGULAR TIX – 549 PLN

BILET WEEKENDOWYCH – 389 PLN

BILET JEDNODNIOWY – 299 PLN

Podziel się swoją opinią ;)