Festiwal projektu My Name Is New

Na koncertowej mapie Warszawy już niebawem pojawi się nowy, obowiązkowy punkt dla wszystkich fanów odkrywania muzyki! Przez dwa okrągłe miesiące, czerwiec i lipec, będziemy mieli szansę zobaczyć aż 8 koncertów artystów inicjatywy My Name Is New w każdy czwartek w warszawskiej klubokawiarni Towarzyska. Występy artystyczne będą poprzedzone specjalistycznymi szkoleniami oraz wykładami przeznaczonymi specjalnie dla debiutujących muzyków! Nie możecie tego przegapić!

My Name Is New to projekt wspierający debiutujących artystów solowych oraz zespoły. Działa on od niespełna pół roku, a już zdążył zgromadzić duże grono utalentowanych artystów. Inicjatywa ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Kayax kładzie ogromny nacisk na wsparcie merytoryczne z zakresu promocji muzyki w internecie, efektywnego korzystania z zasobów social mediów oraz pozyskiwania szerszej publiczności.


W tym roku po raz pierwszy inicjatywa My Name Is New organizuje swoją własną mini-trasę koncertową w lokalu Klubokawiarnia Towarzyska, dzięki współpracy z Piotrem Blak, gitarzystą zespołu Sorry Boys. Będzie to pierwsza seria wydarzeń rozpoczynająca cykl imprez pt. „My Name Is New Festiwal”. Na deskach klubokawiarni swój repertuar zaprezentuje ośmiu wyjątkowych, utalentowanych artystów. Każdy z koncertów poprzedzać będzie wykład lub szkolenie poświęcone debiutującym artystom. Część edukacyjna poprowadzona będzie przez specjalistów firmy Kayax oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.


Na scenie jako pierwszy pojawi się elektroniczny duet Eyelids z południa Polski. To młodzi artyści, których brzmienie wywodzi się z electropopu. Podczas MNIN Festiwalu usłyszymy też Aleksandrę Kozubal, młodą popową songwriterkę z Warszawy oraz Tachera, romantyczno-folkowego wokalistę z Torunia. Na deskach Towarzyskiej zaprezentuje się również krakowski duet Bloo Crane. Porównywani do kultowego już Years and Years, artyści tworzą w rytmach pop i electro.

W pierwszy czwartek lipca usłyszymy na żywo elektroniczny duet Dünayev//Soppel. Ich muzyka to połączenie brzmień nawiązujących do lat 80’ i 90’. W następnym tygodniu będziemy mieli okazję zobaczyć zespół ZOLC, elektroniczny duet z Tarnobrzega. Ich twórczość opiera się na polskich tekstach, subtelności i szaleństwem. Jako przedostatni, w Towarzyskiej, zaprezentuje się również duet Honeycomb. Jako ostatni, odbędzie się koncert elektronicznego zespołu Funkasanki.


Harmonogram:
6.06 – wykład + koncert Eyelids
13.06 – wykład + koncert Aleksandry Kozubal
20.06 – wykład + koncert Tachera
27.06 – wykład + koncert Bloo Crane
4.07 – wykład + koncert Dünayev//Soppel
11.07 – wykład + koncert ZOLC
18.07 – wykład + koncert Honeycomb
25.07 – wykład + koncert Funkasanki


Koncerty będą odbywać się co czwartek przez dwa miesiące (czerwiec oraz lipiec) w lokalu Klubokawiarnia Towarzyska, ul. Zwycięzców 49 U-1, 03-937 Warszawa.

Patronami medialnymi wydarzenia są: ZAiKS, Radio Kampus, Co Jest Grane 24, Nasze

Miasto oraz Rytmy.pl


ZOBACZ WIĘCEJ:

Playlista My Name Is New

Facebook

Instagram

ZAiKS