Filip Mizia wyciągają pomocną dłoń

Filip Mizia wyciągają pomocną dłoń

Filip Mizia wraz z ELLIPSE – wyciągają rękę ku osobom borykającym się z myślami samobójczymi

Filip Mizia, songwriter identyfikujący się zarówno polskim jak i szwedzkim paszportem napisał muzykę i wyreżyserował teledysk specjalnie na potrzeby projektu ELLIPSE, którego zadaniem jest pochylenie się nad problemem samobójstw w Europie i pomoc osobom będącym w trudnej sytuacji. ELLIPSE pracuje nad innowacyjną aplikacją “12 Stopniowy Plan Bezpieczeństwa’, która wraz z muzyką wspiera osoby z doświadczeniem kryzysu zdrowia psychicznego.

Jak czytamy w oficjalnych informacjach dotyczących ELLIPSE: W ramach projektu ELLIPSE naukowcy z pięciu krajów w Europie (Szwecja, Polska, Węgry, Austria i Norwegia) próbują opracować efektywne sposoby szkolenia w zakresie zapobiegania samobójstwom. W tym celu opracowali bezpłatną aplikację „12-Stopniowy Plan Bezpieczeństwa”, mającą pomóc osobom borykającym się z destruktywnymi myślami i impulsami, oraz z poczuciem obezwładniającego lęku, smutku, nienawiści, poczucia winy czy wstydu. Aplikacja w innowacyjny sposób uczy nie tylko radzenia sobie z kryzysem psychicznym, ale także trudnej sztuki komunikacji niezbędnej w budowaniu relacji międzyludzkich.

Oficjalnym utworem muzycznym, który promuje aplikację jest właśnie „I’m ok” Filipa Mizi. Jest to, tradycyjnie jak w przypadku tego Artysty, jego autorskie dzieło. Mizia, jako magister psychologii, gdy dostał propozycję udziału w ELLIPSE, nie wahał się i od razu podjął wyzwanie. Stworzył emocjonalny i intymny utwór, którego całości dopełnia współgrający z treścią teledysk.

Pragnę, żeby utwór przypominał o tym, że nawet w naszych najmroczniejszych chwilach nie jesteśmy sami i, że zawsze warto szukać pomocy – mówi Filip.

„Dziękujemy Filipowi Mizi i jego zespołowi za podjęcie się tego wyjątkowego przedsięwzięcia, połączenia wysiłków ekspertów z doświadczeniem dot. kryzysu psychicznego, osób potrzebujących i udzielających takiej pomocy z kreatywnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami osób reprezentujących branżę rozrywkową”– dodaje dr n. med. Anna Baran, koordynatorka międzynarodowego grantu ELLIPSE współfinansowanego z programu Unii Europejskiej Erasmus+.

“I’m ok” jest wynikiem ścisłej współpracy artysty i psychologa w jednej osobie reprezentującej przemysł rozrywkowy, osób z doświadczeniem samobójstwa, prób samobójczych i myśli samobójczych, a także badaczy, psychiatrów i suicydologów. Jest to innowacyjna inicjatywa, pomimo powszechnej wiedzy na temat tego jak ważna jest rola czynników kulturowych w samobójstwach i ich zapobieganiu.

“I’m ok” jest ściśle związany z powyżej wspomnianym ’’12-stopniowym planem bezpieczeństwa’’ i jest pierwszym tego typu utworem na świecie.

Więcej o aplikacji 12-Stopniowy Plan Bezpieczeństwa i samym projekcie ELLIPSE przeczytacie tutaj http://e-llipse.com/. Zostanie uruchomiona w październiku 2021 r.

Filip Mizia, oprócz pełnego zaangażowania w projekt, właśnie kończy pracę nad swoją debiutancką płytą, która ukaże się jesienią tego roku.

Podziel się swoją opinią ;)