Z półki Case Studio: FireFlower

Z półki Case Studio: FireFlower

Zespół FireFlower powstał w październiku 2008 roku w Kielcach. To kilka muzycznych osobowości, każde z nich słucha innej muzyki od Cavalera Conspiracy do Pink Floyd, ale łączy ich miłość do grania rock’a

Żaden z członków FireFlower nie jest zawodowym muzykiem a jednak potrafili stworzyć kawał dobrej muzyki którą album “Welcome” jest wypełniony po brzegi. FireFlower zagrali prawie 40 koncertów na przestrzeni 2010 – 2014 oraz wzięli udział w prawie 40 przeglądach i konkursach dla muzyków.

W kilkunastu z nich otrzymali wyróżnienia jako finaliści a w pięciu zdobyli pierwsze miejsce. W kolejnych pięciu konkursach wyróżniono Justynę Wotlińską, wokalistkę FireFlower.

W roku 2010 utwór „Me-To-Be” pojawił się na płycie SCYZORYKOMANIA 2010 – darmowym dodatku do Echa Dnia.

Rok 2011- utwór “Odd One Out” ukazał się na składance “Shadow Places Selected Tracks From the Darker Side” nakładem Altergothic.

2012 to seria wywiadów i recenzji w magazynach muzycznych, rozgłośniach radiowych oraz telewizji, między innymi Metal Hammer, TVP Kielce.

W czerwcu 2013 oraz latem 2014 roku zespół prowadził rozmowy z agencjami muzycznymi odnośnie współpracy koncertowej. Niestety, do współpracy z żadną z nich nie doszło.

Pasmo promocyjne zamyka rok 2014 równie obfity w wydarzenia związane z promocją zespołu FireFlower.

Lata 2009 do 2014 to szeroko zakrojona promocja radiowa zespołu, jednak dopiero rok 2021 i premiera FireFlower w audycji Marcina Skarby “3 Winyle” w Radio Ostrowiec zapoczątkowała kolejny etap w promocji muzyki zespołu.

Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego wspólnie z prowadzącym audycję “3 Winyle” Marcinem ‘Rzywcem’ Skarbą, postanowili wspomóc grupę w działaniach promujących twórczość FireFlower.

Po przesłuchaniu materiału z płyty “Welcome” zdecydowano wykonać ponowny mastering by dodać trochę więcej drapieżności i unowocześnić brzmienie, zwłaszcza warstwę gitarową krążka. Mastering wykonano w Case Studio w sierpniu 2021 roku, całość została “uszlachetniona” lampowymi urządzeniami do masteringu.

Premiera pierwszego singla z płyty “Welcome” noszącego tytuł “Unsatisfied” odbyła się 30.09.2021 na wszystkich dostępnym platformach z dystrybucją muzyki cyfrowej.


Muzycy: Justyna Wotlińska – Wokal, Jakub Bądel – Loop,Gitara, Tomasz Jasiewicz – gitara, Jacek Aniołek – bass, Piotr Mondzik – Perkusja.


Debiut na rynku muzycznym miał miejsce w Kielcach w 2008 roku. Postanowiliśmy przypomnieć ten zespół szerszej publiczności ze względu na muzykę którą prezentuje Fire Flower, niebanalne aranżacje i świetny wokal Justyny. Cała debiutancka płyta została poddana ponownemu masteringowi w Case Studio w sierpniu 2021 roku.

Mimo że krążek ukazał się na rynku 18 lutego 2012 roku to niestety, nie uzyskał zasługującego miejsca w annałach muzyki ‘metalowej’ w naszym kraju.

Cieszymy się że ten zespół wpadł w nasze ręce, gdyż w pełni zasługuje na zauważenie i zapoznanie się z twórczością, a płyta ‘Welcome’ to jedna z lepszych płyt w tym nurcie jakie ukazały się na świecie. Oczywiście, to nasza, subiektywna ocena.

Czemu mimo zagrania ponad 40 koncertów zespół nie został zauważony? Może promocja albumu była niewystarczająca? Może coś innego poszło nie tak? Trudno powiedzieć, my jesteśmy przekonani że to bardzo wartościowa twórczość która swobodnie może konkurować z zachodnimi zespołami pokroju Evanescenc,Nightwish… A tymczasem w sieci jest już dostępny pierwszy singiel ‘Unsatisfied’.

One Comment

Podziel się swoją opinią ;)