Filmowa historia ROZENA już dostępna! Album “RÓŻA” już dostępny

Rozen – jeden z najciekawszych młodych zespołów polskiej sceny muzycznej, dzieli się długo wyczekiwanym albumem. Wydawnictwo zatytułowane jest “Róża” i ukazało się nakładem FONOBO Label. Materiał promuje numer “Letniaczek”, który powstał we współpracy z Belą Komoszyńską.

“Róża” – drugi studyjny album zespołu Rozen, to muzyczna podróż przez świat skomplikowanych relacji i nostalgicznych wspomnień. Nowa płyta zespołu jest fabularną opowieścią o tęsknocie za tym co było i za tym co być mogło. Z każdym utworem odkrywamy kolejne szczegóły poruszającej historii dwójki bohaterów, którzy po latach ponownie spotykają się w malowniczej polskiej wsi. To wielowarstwowa opowieść o próbie powrotu do świata, który nie stanął w miejscu i ucieczki ze świata, który się zatrzymał. Ale przede wszystkim, jak wszystkie dobre historie, to historia o miłości – komentuje Andrzej Rozen – lider i wokalista grupy.

Na album “Róża” składa się 11 kompozycji tworzących spójny i wyrazisty świat. Ta płyta jest pomyślana jak ścieżka dźwiękowa do filmu, który miałem w głowie. Każdy utwór to scena z fabuły, którą słuchacz może rozszyfrować i rozwijać samemu – dodaje lider zespołu. Na płycie słyszymy nowe, szersze brzmienie zespołu oraz cenionych gości, m.in. Belę Komoszyńską i Skubasa.
TRACKLISTA:

 1. Powrót
 2. Dzwony
 3. Róża
 4. Letniaczek ft. Bela Komoszyńska
 5. Ptaki
 6. Pod twoją obronę
 7. Ból i drama
 8. Czasu tak niewiele
 9. Syreny
 10. Napolta ze mnie ft. Karolina Matuszkiewicz
 11. Kwiat albo imię (“Róża” T. Różewicz) ft. Skubas

Podziel się swoją opinią ;)