Fisz Emade Tworzywo podsumowuje rok piosenką „2020”

Utwór „2020″ zespołu Fisz Emade Tworzywo to wymowne podsumowanie odchodzącego roku. To jednocześnie czwarty singiel z płyty, która ukaże się jesienią 2021 roku. Album składać się będzie z dwóch odrębnych opowieści muzycznych.  

Pierwsza – „Ballady” – będzie zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję smyczkową. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. „Ballady” to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem przyrody i planety Ziemi. 

Druga opowieść to płyta „Protesty”. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz komentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo, zadaje pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej. 

Katarzyna Grzmielewska

Jestem Kasia, absolwentka bibliotekoznawstwa oraz kulturoznawstwa i wiedzy o mediach na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. W wolnym czasie poza słuchaniem muzyki, lubię czytać książki, oglądać seriale na Netflixie oraz gotować. Prowadzę również bloga poświęconego kobietom w Popkulturze - www.popkulturakobiet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *