[FOTORELACJA] Festiwal w listopadzie? To się stało! Pierwsza edycja INSIDE SEASIDE za nami

W miniony weekend mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w historycznym wydarzeniu – w Gdańsku odbył się pierwszy tak duży festiwal pod dachem! W ciągu dwóch dni w kilku przestrzeniach AmberExpo łącznie zgromadziło się ponad 12 tys. osób. Poza muzyką mogli korzystać z oferty kinowej, posłuchać gości w Strefie Rozmów Radia 357 czy zrelaksować się w przestrzeni Świetlicy.

Przez weekend na dwóch scenach  Gdańsk Stage oraz ERGO Hestia Theatre Stage uczestnicy imprezy mogli posłuchać artystów zarówno rodzimych – wzbudzający euforię JANN czy mroczna, elektroniczna BRODKA, DAWID TYSZKOWSKI, który przedpremierowo zagrał swój debiutancki album, który ukaże się już w piątek, popis swoich umiejętności zaprezentował LESZEK MOŻDŻER, a KAŚKA SOCHACKA zabrała festiwalowiczów w świat swoich melancholijnych piosenek, jak i zagraniczne gwiazdy na czele z TOM’EM ODELL’EM, GIRL IN RED oraz NOTHING BUT THIEVES .

Nie zabrakło również bardziej kameralnej przestrzeni dla muzyków na trzeciej scenie UPstage, gdzie zagrali m.in. NANGAIMMORTAL ONION czy TRUPA TRUPA. W wypełnionej szczelnie sali powrócił zespół KURY, który razem z gośćmi wykonał materiał ze swojej kultowej płyty “P.O.L.O.V.I.R.U.S.”

Festiwal to także wystawy, w tym niezwykła ekspozycja Asymmetry by Artystyczna Podróż, która powstała we współpracy z ERGO Hestia. Specjalnie we współpracy z Food Hall Montownia powstał największy w Polsce mobilny food hall, w którym znalazło się 12 restauracji z kuchnią z całego świata. W przestrzeniach AmberExpo odbyły się Targi Plakatu, pojawili się wystawcy modowi oraz strefa winylowa.

Znamy już daty drugiej edycji festiwalu – Inside Seaside odbędzie się 9 i 10 listopada 2024 i ponownie zagości w halach AmberExpo.

BILETY – INSIDE SEASIDE 2024


fot. Justyna Woźnica

Podziel się swoją opinią ;)