Gala Bestsellery Empiku 2023 już we wtorek. Wiemy kto wystąpi

Gala Bestsellerów Empiku zbliża się wielkimi krokami – już jedynie kilka dni zostało do ogłoszenia laureatów 25. edycji największego plebiscytu kulturalnego w Polsce. Emocji dostarczą nie tylko nagrody, lecz także niepowtarzalne występy.

W tym roku za oprawę muzyczną Gali odpowiada Michał FOX Król, a na scenie zobaczymy m.in. Darię Zawiałow, Korteza, Nosowską, Kwiat Jabłoni, Kaśkę Sochacką i Brodkę. Jakie niespodzianki przygotowali artyści?

Bestsellery Empiku to wielkie święto ulubionych twórców polskiej publiczności – podsumowanie roku w literaturze, muzyce, filmie i produkcjach audio. Na tę okazję przygotowano także prawdziwy muzyczny spektakl. 13 lutego na scenie wystąpią artyści, którzy mają również szansę zakończyć wieczór ze statuetką Bestsellera Empiku 2023: Daria Zawiałow, Kortez, Kwiat Jabłoni (nominowani w kategorii Pop), Nosowska (nominowana w kategorii Literatura piękna) i AVI (nominowany w kategorii Rap i hip-hop).

Niezapomnianych muzycznych wrażeń dostarczą ponadto:Kacperczyk, Kaśka Sochacka, Brodka, Julia Wieniawa, Dawid Tyszkowski oraz Daria ze Śląska. Usłyszymy znane utwory – większość w nowych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie przez dyrektora muzycznego gali Michała FOX’a Króla. Czego możemy się spodziewać?

Energia i świeżość to główne składniki, z których przyrządzimy dla państwa w tym roku ucztę z wielu dań. Zaprezentujemy nowe, elektryzujące aranżacje utworów, które towarzyszyły nam w minionym roku. Wraz z mistrzowskim zespołem złożonym z topowych zawodników w swoich kategoriach instrumentalno-muzycznych, zabierzemy państwa w pełną barw podróż na drugą stronę lustra– zapowiada Michał FOX Król.

Chociaż setlista pozostaje jeszcze owiana tajemnicą, z pewnością będziemy mieli okazję doświadczyć mixu różnych muzycznych gatunków i nieoczywistych połączeń.

Praca z tak różnymi artystami – line-up Bestsellerów Empiku 2023 jest bardzo różnorodny – to okazja do słuchania nowych rzeczy i poszerzenia kapitału muzycznego. (…) Oczywiście materiałem źródłowym będą konkretne piosenki artystów, ale postaramy się popchnąć je w nowym kierunku. Sam słucham dużo muzyki undergroundowej, szczególnie z Wielkiej Brytanii czy Niemiec – to moje tropy w tworzeniu aranżacji -zdradza dyrektor muzyczny gali.

Do nich należał ubiegły rok

Bestsellery Empiku pokazują, w czym Polacy zaczytywali się w minionym roku, jakiej muzyki i treści audio najchętniej słuchali oraz co najczęściej oglądali na małym i dużym ekranie. Statuetki zostaną przyznane w kilkunastu kategoriach, a wręczą je Katarzyna Bonda i Szczepan Twardoch, Artur Rojek i Sokół, Maria Dębska i Arkadiusz Jakubik oraz Justyna Mazuri Magdalena Koleśnik.

Podczas gali poznamy również Pisarza, Artystę Muzycznego i – po raz pierwszy w historii corocznych nagród Empiku – Twórcę Internetowego Roku. Zwycięzców wskażą fani w specjalnym głosowaniu w aplikacji Empik. Rywalizacja zakończy się 13 lutego – na kilka godzin przed galą. To jednak nie wszystko. W trakcie wydarzenia ogłoszone zostaną także literackie, filmowe i muzyczne Odkrycia Empiku 2023. To twórcy wskazani przez eksperckie jury, którzy w ubiegłym roku wnieśli do kultury powiew świeżości. Ich dalszą artystyczną drogę zdecydowanie warto śledzić.

Bestsellery Empiku w TV i streamingu

Finałowa gala Bestsellerów Empiku 2023 odbędzie się już we wtorek, 13 lutego. Wydarzenie będzie można śledzić na antenie TVN od 20:15 i w streamingu na YouTube oraz na Facebooku Empiku od 19:15. Gospodarzem części telewizyjnej będzie Marcin Prokop. Transmisję online poprowadzą Julia Wieniawa, Aleksandra Domańska i Damian Tkaczuk, którzy zabiorą widzów za kulisy i na czerwony dywan. W streamingu zobaczymy też dodatkowe występy muzyczne-niespodzianki, będą gorące komentarze i konkursy dla widzów. Podobnie jak w poprzednich latach, cała transmisja online, wraz z występami muzycznymi, będzie tłumaczona symultanicznie na język migowy.

Podziel się swoją opinią ;)