GCh plus z pierwszym singlem zapowiadającym album “Timelapse”

GCh plus, znani wcześniej jako Grzeczni Chłopcy, grają muzykę z pogranicza jazzu, ambientu i elektroniki. Mają gotowy album i właśnie zaczynają przedstawiać go dzięki singlom. Pierwszy z nich to „Transit 5”.

Zespół tworzy pięciu muzyków. gitarzysta Grzegorz Duszak, pianista Piotr Iwański, flecista Łukasz Jankowski, perkusista Radosław Mysłek i kontrabasista Michał Mościcki.   Panowie  łączą akustyczne i syntetyczne brzmienia, by opowiedzieć swoją historię i tworzyć niezwykłe dźwiękowe światy. Jak sami mówią, określając swój styl: Eksperymentujemy z jazzem, elektroniką i ambientem. Łączymy brzmienia akustyczne z syntetycznymi, by stworzyć szerokie i ciepłe dźwiękowe pejzaże.

Transit 5” to pierwszy singiel, a zarazem przedsmak całego albumu. Tak muzycy opisują brzmienie kompozycji:

„Transit 5”jest jak długo wyczekiwana podróż. Za oknem rytmicznie migają drzewa, światła i słupy wysokiego napięcia. Patrzysz w zamyśleniu i nagle zdajesz sobie sprawę, że krajobraz zupełnie się zmienił. Dajesz się porwać. Do celu jeszcze daleko i marzysz o tym, żeby ta podróż nigdy się nie kończyła.

Utwór jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Będzięmy Was informować o nadchodzącej premierze całego albumu, jak i kolejnych singli. Polecamy również sprawdzać social media kolektywu. Wszystkie linki znajdziesz na dole artykułu.

Poznaj zespół GCh+

W 2014 roku pięciu nietuzinkowych mężczyzn założyło swój pierwszy zespół – Grzecznych Chłopców. Grali współczesne piosenki zaaranżowane w stylu retro. W 2019 roku przyszła pora na nowe doznania, chłopaki poczuli zew tworzenia i zaczęli pracę nad autorskim materiałem. W ciągu kolejnych dwóch lat stworzyli jedenaście utworów “muzyki refleksyjnej” na granicy jazzu, ambientu i elektroniki. Ponieważ to muzyka całkowicie odmienna od tego, co skład tworzył do tej pory, postanowiono wymyślić nową nazwę. I tak powstało GCh+, który swoją pierwszą płytę (pod nowym szyldem) wyda w drugiej połowie kwietnia b.r.


Strona:
https://gchplus.com/
FB
https://www.facebook.com/GChPlus
Insta
https://www.instagram.com/GChPlus/

Spotify:

Podziel się swoją opinią ;)