Gina Damalfi przechodzi „Transformację”

Gina Damalfi przechodzi "Transformację"

Płyta „Transformacja” to wypadkowa 12 historii, które jak przyznaje sama autorka, pokazują w jaki sposób ona sama przechodziła swoją przemianę.

Artystka komponuje muzykę, pisze i śpiewa teksty. Kilkuletni proces twórczy, zakłócony chorobą twórczyni szczęśliwy koniec osiągnął 21 września – premierą gotowego krążka.

Gina Damalfi, czyli Marta Kondraciuk, choć oficjalnie jest debiutantką, ma już na swoim koncie udział w projektach muzycznych m.in. jej głos był częścią singla Kultu „Łączmy się w pary, kochajmy się” z płyty „Salon Recreativo”.

Autorski album Giny „Transformacja” ukazał się w drugiej połowie września 2021 roku cyfrowej. Wersja tradycyjna już niebawem!!

Płyta utrzymana bez wątpienia w rokowych klimatach o alternatywnym zabarwieniu świetnie słucha się zarówno jadąc tramwajem, czy siedząc w salonie z słuchawkami na uszach. Świetne riffy gitarowe dodają sznytu rasowego rocka rodem z PLACEBO, czy GARBAGE. Nie powinno to jednak dziwić, w końcu za aranżacje i produkcję większości utworów na płycie odpowiada Adam Burzyński (Kazik Na Żywo).

Teksty piosenek, to mini historie autorki. Opisuje ona w nich momenty ze swojego życia. Jest romantycznie, nostalgicznie, czasem śmiesznie. Nie ma mowy tu o banałach i wyślizganych sloganach. Zapis życia w skali 1:1. Artystka oprócz polskich tekstów zawarła na albumie utwory także w języku angielskim i włoskim. Nie przejmujcie się jednak – brzmią tak samo dobrze, jak polskie!

„Transformacja”, to alternatywny rock o zabarwieniu lirycznych wysokiej próby. Idealna pozycja dla miłośników tego gatunku, ale doskonałe wyzwanie dla nowicjuszy w temacie. Znajdziecie tu klimat, świetne aranże i niebanalne teksty, w których każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.