Gypsy and the Acid Queen powraca z nowym singlem

Gypsy and the Acid Queen

Gypsy and the Acid Queen powraca z nowym singlem! Wieczna rzeka to trzeci singiel promujący również trzeci już album Gypsy and the Acid Queen – krakowskiego multiinstrumentalisty i songwritera, Kuby Jaworskiego. Płyta nosić będzie tytuł ULTRAFIOLET. Ze względu na oniryczny tekst i niespieszne tempo, Wieczną rzekę można określić  jako dream pop, okraszony dużą dawką elektroniki, ale także klasycznie brzmiących smyczków.

Gypsy and the Acid Queen – Wieczna rzeka (źródło: Azymut)

Zwrot w kierunku klimatów pop koresponduje z poprzednimi dwoma opublikowanymi singlami, kreśląc wyraźnie styl, w jakim będzie utrzymana płyta. Nie bez znaczenia dla estetyki płyty jest fakt, że ULTRAFIOLET powstaje w kooperacji z wytwórnią AZYMUT, która słynie ze współpracy z takimi artystami jak, na przykład, Bass Astral & Igo.

Jeśli ktoś chciałby sięgnąć do poprzednich wydawnictw od Gypsy może być nieco zdziwiony, jak daleko odszedł klimatem od pierwszej płyty, Gypsy and the Acid Queen – dość oszczędnej w środkach, mocno gitarowej, bluesowej, w większości anglojęzycznej, z klimatem lat 70-tych. Elementy muzyki elektronicznej nieśmiało już się tam pojawiały. Kolejna płyta, Dni miłości. Noce cudów, jest już wyraźnie bardziej elektroniczna – dużo więcej tu syntezatorów, klimatu lat 80tych i tekstów w języku polskim.

Od kilku lat Gypsy raczej rzadko koncertuje sam. Występuje w duecie z Nikodemen Dybińskim, który wnosi ze sobą wielką elektroniczną chmurę dźwięków, albo z Gypsy Orchestra. Oprócz Dybińskiego pojawia się na scenie gitarzysta Mateusz Mazurkiewicz oraz muzycy z Clock Machine: Kuba Wojtas i Piotr Wykurz. Wtedy panowie dają czadu jak mało kto, spuszczając publiczności klasyczny rokowo-elektroniczny łomot.

Więcej:

Facebook: Gypsy and the Acid Queen

Podziel się swoją opinią ;)