Z półki Case Studio: Marek Sołtysiak

Marek Sołtysiak ur. 31.08.1967 r. w Kędzierzynie-Koźlu, Bard, kompozytor, autor tekstów. Uczestnik wielu festiwali, w tym 50-tego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2014 r.

Laureat i zdobywca

Zdobywca Pierwszej Nagrody na Festiwalu Wrzosowisko w 2013 r. Laureat drugiej nagrody na festiwalu Wagonowe Tralalala Ciuchcia Ekspres Ponidzie 2015. Dwukrotny laureat pierwszej nagrody na międzynarodowym festiwalu piosenki turystycznej i poezji śpiewanej Kropka w Głuchołazach w kategorii – piosenka o Głuchołazach i Górach Opawskich.

Wielokrotnie wyróżniany na festiwalach m.in. w Szklarskiej Porębie, Andrychowie, Oleśnie, Wrocławiu, Katowicach.
Pierwszy raz wyszedł na scenę w 2008 r., od tamtego czasu stale koncertuje w Opolu i nie tylko.

Sam pisze teksty i muzykę do swoich piosenek, jest autorem m.in. tekstu hymnu Klubu Sportowego Zaksa Kędzierzyn-Koźle.

O sobie dwa słowa

2 grudnia 2015 r. wydał swoją pierwszą płytę pt. „O sobie dwa słowa -Taki ja” pod Patronatem Prezydenta Miasta Opola. Płyta miała premierę między innymi w Radio Wrocław, Rado Opole oraz w innych rozgłośniach Polskiego Radia, jak i w rozgłośniach internetowych w całej Polsce.

Najpełniej o muzyce Marka i jego twórczości świadczą słowa znanego dziennikarza muzycznego p. Leszka Kopcia, który od 25 lat prowadzi audycję w Radio Wrocław traktującą o nurcie piosenki literackiej i poetyckiej. Redaktor Leszek Kopeć określił piosenki Marka jako: „…obrazy i zdarzenia, które dzieją się tuż obok nas…” a „…Marek Sołtysiak operując swoim niesamowitym, chropowatym nieco głosem, jest jak szaman, zaklinający tłumy…”

Mastering w Case Studio

Płyta „O Sobie dwa Słowa – Taki Ja” została poddana masteringowi lampowemu w Case Studio, w roku 2020. Dzięki temu zyskała szerszą panoramę stereo oraz dużo cieplejszy dźwięk całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.