Harlem w hołdzie Tadeuszowi Nalepie – „Polski blues”

Harlem w hołdzie Tadeuszowi Nalepie - „Polski blues”

4 marca, w dniu piętnastej rocznicy śmierci Tadeusza Nalepy, ukazał się najnowszy singiel zespołu Harlem „Polski blues”. 

W kilka lat po śmierci Nalepy, Bogdan Loebl napisał bardzo ważny dla niego, tekst – „Polski blues”. Tekst poświęcony swojemu przyjacielowi, kompozytorowi, gitarzyście i wokaliście. Nie jest zaskoczeniem, ani przypadkiem, że muzykę do tych słów napisał Krzysztof Jaworski, przez wielu znany jako „Dżawor„, współtwórca i leader zespołu HARLEM

Do nagrania Dżawor zaprosił swoich kolegów, muzyków zespołu HARLEM i spowodował, że śpiewają trzej wokaliści tej formacji – obecny, Marek Jakub Weigel i dwaj byli, Ryszard Wolbach oraz Maciej Balcar (obecnie DŻEM).  

W 2004 roku Tadeusz Nalepa zgodził się być gościem honorowym i zagrał w koncercie z okazji dziesięciolecia zespołu HARLEM. Bogdan Loebl zwrócił się do „Dżawora” by opatrzył muzyką jego tekst poświęcony zmarłemu przyjacielowi. Tak właśnie powstał utwór „Polski blues”.

Singiel jest też zapowiedzią nowej, wydanej po dziewięciu latach fonograficznego milczenia, płyty zespołu HARLEM, której premiera planowana jest w maju 2022 roku.

Podziel się swoją opinią ;)