“HERMIONA 2001” – SMKKPM zabiera słuchaczy w nostalgiczną podróż do początku XXI wieku

“Było lato 2001 i siedzieliśmy w kinie, na jednym z tylnych siedzeń… Już sam nie pamiętam co to był za film, ale wszystko było wtedy absolutnie FANTASY. Zostawiłaś mi płytę Gigi D’Agostino, z której bez przerwy na discmanie leciało “L’Amour Toujours”. Pamiętam, jak wyłupałem chyba z kilo słonecznika czekając pod Twoją klatką. Bo może zejdziesz… Jak dalej potoczyła się ta historia? Czy ona wyjechała z miasta, a on po latach skumał, że to było najpiękniejsze lato jego życia?”

Wyciągnijcie z kosza wasze Winampy, bo właśnie dzisiaj trafia na nie świeżutki numer od SMKKPM. Jesteśmy mega podekscytowani, bo włożyliśmy w niego wszystko, co najlepsze – całą naszą piosenkowość, niepowtarzalny styl i budzący nostalgię tekst. Całość doprawiliśmy jednak zupełnie nowym charakterem. “HERMIONA 2001” zapowiada odświeżoną formułę zespołu, którą w pełni, SMKKPM odsłoni przy okazji swojego nadchodzącego albumu pt. “FANTASY”.

“HERMIONA 2001” na Spotify: https://shorturl.at/HNPY3

Najlepszą okazją do usłyszenia nowego singla, a także znanych szlagierów zespołu, takich jak: “Superbohater”, “Mamy Jeszcze Czas”, czy “Niebo Pełne Gwiazd” będą letnie koncerty. W najbliższym czasie, SMKKPM wystąpi na szeregu festiwali w całej Polsce. Trwająca od czerwca “Maradona Tour” odwiedzi m.in. Racłacamp w Skarżysku-Kamiennej, Slot Art Festival w Lubiążu oraz Kazimierz Summer Festival w Krakowie. Pełna rozpiska letnich występów znajduje się poniżej.

SMKKPM – czyli Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, to krakowski zespół prezentujący bezpretensjonalne połączenie humoru, dystansu do życia, szczerej zabawy i fantastycznej alternatywnej muzyki. Grupa ma na koncie dwa albumy: “Superbohater” [2018] oraz “Brzydki” [2023]. Brzmienie zespołu mieści się w kategorii alternatywnego rocka. W swojej muzyce i tekstach często wyrażają humor, dystans do siebie i świata oraz ironiczny pesymizm. Promują “przeciętność”, akceptację siebie i dobre, życiowe przesłanie. Utwory “Superbohater”, “Kartografia” i “Piechotą do Twojego serca” trafiły do polskiej komedii romantycznej “Miłość jest blisko”. Z kolei piosenka “Bzdury” znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu “Czarna Owca”. Grupa ma za sobą kilkanaście występów telewizyjnych oraz koncerty na wielu wydarzeniach kulturalnych, juwenaliach, nocach teatrów, festiwalach i wszelkiego rodzaju imprezach muzycznych. SMKKPM została również wybrana jako support grupy Scorpions podczas Life Festival Oświęcim w 2017 roku.

FBhttps://www.facebook.com/smkkpm
Instagramwww.instagram.com/smkkpm
YThttps://www.youtube.com/user/operatorDzwigu/videos
Spotifyhttps://open.spotify.com/artist/4lCX5p5WkECbLeUgUC6myj
WWWwww.smkkpm.pl

Podziel się swoją opinią ;)