Hit “Bo jesteś Ty” w energetycznej odsłonie duetu ZUTA

“Bo jesteś Ty” w energetycznej odsłonie duetu ZUTA – odkryj na nowo klasyk Krzysztofa Krawczyka!

„Chciałbym tak trwać nawet tysiąc lat” – słowa te, będące synonimem miłości, odnajdują odzwierciedlenie w sercach kolejnych pokoleń. Duet ZUTA, inspirując się twórczością Krzysztofa Krawczyka, zdecydował się na interpretację jednego z jego utworów

Ciepło i nostalgia tej ponadczasowej kompozycji sprawiają, że wybór ten wydaje się oczywisty. ZUTA rozpoczyna swoją wersję gitarowymi dźwiękami przypominającymi „Candy Candy Candy” Iggy’ego Popa i Kate Pierson, wprowadzając słuchaczy w delikatny mrok i elektroenergetyczny klimat.

Przygotowując się do rodzinnej uroczystości – 40. rocznicy ślubu – duet odkrył, że „Bo jesteś Ty” idealnie nadaje się do akustycznej aranżacji. Jednak po jej wykonaniu, pragnienie tworzenia nie ustało. Tekst Przemysława Myszora wzruszał i rezonował w ich głowach, a melodia Andrzeja Smolika pod ręką Maksa ewoluowała do formy pełnej kontrastów, charakterystycznej dla duetu. Produkcją zajął się Piotr Oysterboy Kołodyński – jeden z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia.

ZUTA opowiada o swoim coverze jako o autentycznym dziele: Miłość jest przeżyciem indywidualnym i każdy doświadcza jej na swój sposób. Interpretacja piosenki przez pryzmat własnych uczuć pozwala na najpełniejsze wyrażenie emocji – podkreśla ZUTA.


ZUTA to duet muzyczny składający się z Zuty Lipowicz i Maksa Mikulskiego. Od debiutu na Festiwalu NEXT FEST w kwietniu poprzedniego roku ich kariera dynamicznie się rozwija. Wydając kolejne utwory, duet zdobywa serca słuchaczy i pokazuje swoją niejednoznaczność artystyczną.

Ich muzyka to mieszanka tanecznych beatów, syntezatorów rodem z lat 80. i energetyzujących gitarowych riffów. Sceniczna energia ZUTY przejmuje kontrolę nad publicznością, wywołując spontaniczne ruchy bioder. W tekstach duet zbiera emocje i historie, które zmieniają swoje znaczenie w zależności od nastroju odbiorcy.

1 marca ZUTA wydała debiutancką EPkę „Wszystko ja. Wszystko my.”, a niedługo potem dołączyła do programu TIDAL Rising. Zespół został laureatem nagrody Moskity magazynu K-MAG i latem wystąpi na scenach największych polskich festiwali.

Podziel się swoją opinią ;)