Karolina Lizer i projekt Astrofonia z nowym singlem – “Sercoból”

Zapraszamy do odkrycia muzycznej podróży Astrofonii – pełnej emocji i bogatych dźwiękowych pejzaży

“Sercoból” to pierwszy utwór projektu Astrofonia, który powstał z inicjatywy dwójki przyjaciół działających w różnych obszarach rynku muzycznego. Elektroniczny materiał, zupełnie inny od rodzimych projektów, powstawał w zaciszu studia jednego z nich przez kilka lat. Kryjący się pod pseudonimem Max Astron zaczął kompletować album, na swojej drodze spotykając Karolinę Lizer, wszechstronną artystkę o kryształowym głosie, laureatkę aż trzech statuetek na festiwalu w Opolu 2022 roku.

“Sercoból” to utwór zapowiadający nadchodzącą płytę inspirowaną szeroko pojętymi elektronicznymi brzmieniami – od synthwave po drum and bass. Choć z pozoru spokojny i nostalgiczny, kryje w sobie oniryczny, mechaniczny rytm, eteryczny wokal i bardzo osobisty tekst, nadając mu specyficznego kolorytu. Z pozoru niezgodne elementy tworzą pulsujący obraz muzycznej podróży przez miasto ze złamanym sercem.

Inspiracje Astrofonii sięgają głęboko do korzeni muzyki elektronicznej, czerpiąc z twórczości pionierów gatunku oraz nowoczesnych producentów. Projekt nawiązuje do muzyki maszyn, z fascynacją podchodząc do dźwięków generowanych syntetycznie, co nadaje kompozycjom futurystycznego charakteru. Każdy utwór zawiera także dźwięki przestrzeni międzygwiazdowej, wplecione w miks, co tworzy unikalny, kosmiczny klimat i dodatkowo podkreśla wyjątkowość muzyki Astrofonii.

Sam tytuł nawiązuje też do ogólnej koncepcji albumu, który ma zawierać kompozycje wyłącznie w języku polskim. Kompozycja jest zapowiedzią kolejnych muzycznych opowieści, które będą eksplorować różnorodne emocje i historie, zanurzone w bogatych, elektronicznych pejzażach dźwiękowych.

Podziel się swoją opinią ;)