#Hot16Challenge 2014 – przeżyjmy to jeszcze raz

Minęło już ponad 48 godzin odkąd Solar rozpoczął  #Hot16Challenge2  i nominował do nagrania swoich szesnastek Białasa, Bedoesa, Taco Hemigwaya i Matę. W oczekiwaniu na nagrania wyżej wspomnianych raperów postanowiliśmy subiektywnie wybrać nasze TOP5 z pierwszej edycji akcji. Zapnijmy pasy i przeżyjmy to wspólnie raz jeszcze. 

 

1. TEDE 

Pamiętam to popołudnie jak dzisiaj. Gdy TEDE wrzucił swoje Hot16Challenge ziemia zadrżała. Pod zwrotką warszawskiego rapera jest ponad 12 milionów wyświetleń, a tą  szesnastkę znają wszyscy, nie tylko słuchacze rapu. Była ona swoistą zapowiedzią albumu Vanillahajs, który wyszedł kilka miesięcy później i na którym #Hot16Challenge pojawiło się również, poszerzone o kolejną zwrotkę. Refren         ” Znowu będę fejm mieć” był jak przepowiednia. Płyta przyjęła się rewelacyjnie.


2. Solar

Człowiek bez którego nie byłoby ani pierwszej, ani drugiej edycji Hot16Challenge. Bardzo dobra szesnastka na beacie niezawodnego Lanka. Producenta,  którego złoty czas w tamtym momencie był jeszcze przed nim. Obecnie ścisła  topka polskich producentów muzycznych. Solar od zawsze pokazuje nam, że potrafi nawijać bardzo różnorodnie. Czasem jest to klasyczny rap, czasem trap,a momentami potrafi zahaczyć także o śpiew. Tutaj też robota wykonana na 5. Polskie środowiska Hip-Hopowe powinny zacząć bardziej doceniać współzałożyciela SB Maffiji bo wykonał i wykonuje on mnóstwo pracy na rzecz kultury.


 3. Kękę 

Wystarczy powiedzieć radomski styl i każdy wie o kogo chodzi.  Oczywiście mowa o Kękę, w tamtym czasie jeszcze podopiecznym PROSTO, a obecnie od kilku lat właścicielu własnej wytwórni Takie Rzeczy Label. Mocna szesnastka nagrana w stylu pierwszych dwóch albumów Radomiaka. Obecnie Kękę bawi się muzyką dużo bardziej niż w tamtym czasie, a jego styl jest mocno różnorodny co przekłada się również na jeszcze szersze grono odbiorców, natomiast z przyjemnością wracam do tej szesnastki. To czym radomski raper zjednuje sobie odbiorców zarówno wtedy jak i dzisiaj to wyczuwalna szczerość.

 


4. TOMB

W tamtym czasie zapowiadał się jako jeden z lepiej rozwijających się raperów w Polsce i spokojnie mógłby być dzisiaj tutaj gdzie Solar czy Białas, jednak przez różne sytuacje jego kariera zdecydowanie poszybowała w dół. Tomb przypomina nam co jakiś czas o sobie, jakimś luźnym numerem.  W zeszłym roku wziął udział w Fame MMA gdzie stoczył walkę z Filipkiem, którą przegrał. Bez względu na to co wydarzyło się potem, w czasie nagrywania tego #Hot16Challenge trzeba było się naprawdę postarać żeby być lepszym od Tomba. Wyróżniające się flow i cała masa dobrych i trafionych punchline’ów.

 


5. Pelson

Tego Pana  nie trzeba przedstawiać żadnemu świadomemu słuchaczowi polskiego rapu. Jeden z trzonów warszawskiej legendy Hip Hop –  Molesta Ewenement, projekt Parias, trzy Autentyki z Vieniem i kilka solowych albumów. Raper z charakterystyczną dla siebie stylówką. Jak chcesz posłuchać pozytywnego przekazu w polskim rapie to wróć do którejś z płyt Pelsona. Taka sama jest nagrana przez Niego szesnastka. Chillowy beat  Afu-Ra – D&D Soundclash (ft. Cocoa Brovas, Jahdan) i garść pozytywnych słów. Raper odłożył kilka lat temu mikrofon, ale  pewne rzeczy pozostaną ponadczasowe i tak jest moim zdaniem właśnie z tym #Hot16Challenge.. Nie mogło zabraknąć Pelsona w tym zestawieniu.


Zajrzyj po więcej:

YouTube: https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=fG3Mzg3bkgs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.