#Hot16Challenge2 wykracza poza ramy hip-hopu. Nominowani Herbut, Podsiadło i Mery Spolsky

Druga edycja raperskiego wyzwania #Hot16Challenge2 króluje na karcie na czasie w serwisie YoTube. Akcję zapoczątkował Solar – Karol Poziemski, polski raper związany z wytwórnią SBM Label pod koniec sierpnia 2014 na wzór Ice Bucket Challenge. Dziś projekt znacznie wybiega poza ramy hip – hopu, a głównym celem zabawy jest zbiórka pieniędzy dla Siepomaga.

Na podjęcie wyzwania uczestnik ma 72 godziny, w ciągu których ma zaprezentować ułożone przez siebie szesnaście wersów pod wybrany beat oraz wybrać kolejnych nominowanych, tym razem do zabawy zostają zaproszeni również zagraniczni artyści, by zwiekszyć zasięg wydarzenia. Tegorocznej edycji przyświeca charytatywny cel – zebranie pieniędzy na pomoc w walce z koronawirusem i na rzecz lekarzy i szpitali walczących z pandemią.

To, że raperzy chętnie odpowiedzą na takie wyzwania nie budziło żadnych wątpliwości. Sytuacja nabrała zaskakującego tempa, gdy Taco Hemingway podczas realizowania #Hot16Challenge2 z Quebo w duecie Quebonafide rzucił wyzwanie Dawidowi Podsiadło (czytaj więcej). Nie było to pierwsze poza rapowe zaproszenie – wcześniej padło nazwisko Kuby Wojewódzkiego, który oczywiście podjął rękawice, na efekty wciąż czekamy.

Nie inaczej zareagował Paweł Domagała, który może nie rapując, ale wywiązał się ze swoich 16 wersów. Piosenkarz i aktor nominował min. Igora Herbuta. Do #Hot16Challnge2 przygotowuje się również Mery Spolsky.


Sześć lat temu udział w #Hot16Challenge wzięło ponad 200 przedstawicieli rapu w tym min. Tede, Abradab, Łona, Ten Typ Mes (czytaj więcej – #Hot16Challenge 2014 – przeżyjmy to jeszcze raz)


One Comment

  1. Prawda

    01:03 17

Podziel się swoją opinią ;)