Piotr Rubens Rubik zapowiada solowy album

Płyta, której nikt się nie spodziewał. Płyta, która ma szanse namieszać dosyć mocno na rodzimym rynku muzycznym. Dlaczego? Rubens od lat współpracując z plejadą muzycznych gwiazd zdobył doświadczenie, które w wielu przypadkach zaowocowało wielkimi hitami. Dziś znany gitarzysta postanowił podkreślić swoje ja w muzyce i zapowiada solowy materiał.

Piotrek przez wiele lat tworzył razem z Igorem Herbutem, Piotrem Kołaczem, Piotrem Walickim oraz Tomaszem Harrym Waldowskim zespół LemON. To jego gitarę usłyszymy na platynowej „Scarlett” (2014), złotej „Etiudzie zimowej” (2015) oraz „TU” z 2017 roku, nominowanej do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Alternatywa.

Po rozstaniu z LemONem przyszedł czas na kolejne wyzwania. Rubens dołączył do zespołu Darii Zawiałow, z którą pracował już wcześniej przy jej debiutanckiej płycie „A kysz!”. Współpraca ta w efekcie przyniosła kolejny platynowe sukcesy (czytaj więcej). Podczas styczniowej Offesywy DeLuxe z rąk Piotra Stelmacha otrzymał Szczotę (symbol pozamiatania na scenie).


Można by powiedzieć, że czego się Piotrek nie dotknie muzycznie zamienia się w złoto czy platynę. Współpraca z Mrozem przy „Szerokich wodach” z albumu „Zew” (2017) to kolejny tego przykład. Singiel osiągnął status podwójnej platyny.

Muzyk współpracował również z Maciejem Wasio przy jego solowym albumie „Sam” (2019) oraz z duetem Mazolewski/Porter przy krążku „Philosophia” (2019). Projektów muzycznych Rubens ma na swoim koncie dużo więcej.


Dziś Piotrek Rubik zapowiada solową płytę, która ukazać ma się niedługo. Pierwszy zwiastun tego wydawnictwa poznamy już 16.05. W utworze „Skipping Over Clouds” gościnnie usłyszymy Johna Portera.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/rubenspoland/

Instagram: https://www.instagram.com/rubens____/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.