“I Just Need A Friend” czarnym koniem Eurowizji Junior? Posłuchaj debiutanckiego singla Mai Krzyżewskiej

Autorzy hitów Roxie Węgiel, Viki Gabory i Sary James przygotowali kolejny eurowizyjny przebój. Czy Maja Krzyżewska i “I Just Need A Friend” podbiją Niceę?

Droga Mai Krzyżewskiej do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2023 rozpoczęła się od eliminacji w edycji specjalnej legendarnego polskiego formatu telewizyjnego „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023″. Zwycięstwo w programie otworzyło jej drogę do Nicei na Junior Eurovision Song Contest, który odbędzie się już 26 listopada.

“I Just Need A Friend” to utwór stworzony przez członków grupy producenckiej Hotel Torino: Carlę Fernandes, Marissę, Piotra Zborowskiego oraz Patryka Kumóra i Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka, którzy stworzyli również zwycięskie propozycje dla Roxie Węgiel, Viki Gabor oraz eurowizyjną propozycję Sary James. Za teledysk odpowiada grupa Mind Productions, która w przeszłości również realizowała klipy na Eurowizję Junior.

Utwór, który zaprezentuje Maja na eurowizyjnej scenie, każdy zinterpretuje inaczej w zależności od etapu, na którym się znajduje. Przez całe nasze życie znaczenie roli “przyjaciela” zmienia się – na początku są to rodzice, którzy pokazują nam świat i zapoznają z nim, a później pojawiają się inni ludzie i zwierzęta.

“I Just Need A Friend”to prośba od nas, młodych ludzi do świata. Nie potrzebujemy kolejnych gadżetów czy rzeczy materialnych. Pragniemy bliskości i po prostu przyjaciela, który będzie obok – mówi o swojej piosence Maja Krzyżewska.

Maja Krzyżewska ma 13 lat (ur. 2010) i sama o sobie mówi, że jest „Mają z końca świata”. Pochodzi z małej wsi na Suwalszczyźnie, Szeszupka, w której mieszka tylko 17-osób. To nie przeszkodziło Mai, aby spełniać swoje marzenia.

Jeśli człowiek chce spełniać swoje marzenia i rozwijać talent, to życie w takiej małej miejscowości na pewno tego nie ułatwia, ale jeżeli bardzo się czegoś chce, to można pokonać wszystkie przeszkody – śmieje się młoda wokalistka.

W 2023 roku wzięła udział w szóstej edycji polskiej wersji The Voice Kids, a podczas jej występu odwróciły się aż dwa fotele! Ostatecznie Maja wybrała drużynę Cleo, która reprezentowała Polskę podczas Eurovision Song Contest 2014 z piosenką „We Are Slavic”. Trenerka stwierdziła, że Maja dysponuje „anielskim głosem”.

Podziel się swoją opinią ;)