I KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM – fotorelacja

foto: Piotr Borodziński

W poniedziałek 17 czerwca 2019 w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie
odbywały się przesłuchania dzieci zakwalifikowanych do 2 etapu I Konkursu
Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Spośród 700 nadesłanych zgłoszeń jury z Natalią Kukulską i Szymonem Radzimierskim w składzie wybrało 71 dzieci, zostały zaproszone na poniedziałkowe przesłuchania na żywo.
Konkurs od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba nadesłanych zgłoszeń. Do drugiego etapu  – czyli przesłuchań na żywo – zakwalifikowano 71 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie: Natalia Kukulska, Daria Druzgała, Marcin Kusy oraz  Szymon „Simon” Radzimierski miało trudne zadanie, spośród występujących wczoraj na żywo wybrać dziesięcioro dzieci w kategorii „śpiew” oraz dziesięcioro w kategorii „recytacja”. – Wszystkie wykonania, które dziś mogliśmy usłyszeć były na bardzo wysokim poziomie zarówno wokalnym, jak i aktorskim. Jest w tym gronie tak wiele talentów, że będzie nam bardzo trudno wybrać spośród nich finalistów –  powiedziała Daria Druzgała, członkini jury, szefowa Polskiego Radia Dzieciom.

Na przesłuchania, które trwały do wieczora, przyjechały dzieci  z niemal całej Polski. W kategorii 3-5 lat wystąpiło dziesięcioro dzieci: 8 zaprezentowało piosenkę, a 2 wiersz. W kategorii 6-9 lat wystąpiło 29 dzieci, usłyszeliśmy 23 piosenki oraz 6 wierszy. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci w wieku 10-13 lat: zakwalifikowano 31, z czego 27 wykonało piosenkę, a 4 wiersz. Uczestnicy przesłuchań mieli też okazję zwiedzić studio Polskiego Radia Dzieciom oraz porozmawiać z dziennikarzami.

Przesłuchania relacjonowało Polskie Radio Dzieciom.

Finalistów poznamy w dniach 1-5 lipca. Nagrodą jest nagranie dwupłytowego albumu (wydawcą będzie Agencja Muzyczna Polskiego Radia, planowany termin wydania: jesień 2019) oraz występ na koncercie finałowym zamykającym pierwszą edycję Konkursu.
Link do oficjalnej strony Konkursu: https://www.polskieradio.pl/392

Filmik z przesłuchań:
https://www.polskieradio.pl/18/4562/Artykul/2286227,Konkurs-Dzieciecych-Tale
ntow-%E2%80%93-zakonczyly-sie-przesluchania-na-zywo-przed-jury

 

foto: Piotr Borodziński