Inside Seaside: drugie ogłoszenie artystów

  • Girl in Red headlinerem pierwszego dnia Inside Seaside
  • Do programu dołączają Ezra Collective oraz 11 kolejnych artystów z Polski

Inside Seaside to dwudniowe święto muzyki z udziałem zagranicznych i polskich artystów. Festiwal odbędzie się 11-12 listopada w Halach AmberExpo w Gdańsku, pod której dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących. Ogłaszamy drugą pulę zespołów, które zagrają w tym roku na festiwalu!

Do programu festiwalu dołącza norweska piosenkarka GIRL IN RED, która będzie headlinerką pierwszego dnia Inside Seaside. Zdobywające niebywałe zasięgi i ciesząca się mianem ikony queer artystka ma miliony odsłuchów na całym świecie, a w swoich gitarowych piosenkach nie boi się podejmować trudnych tematów. Pierwszy dzień festiwalu zamkną EZRA COLLECTIVE, przedstawiciele kwitnącej, brytyjskiej sceny jazzowej, którzy w swoją muzykę  z powodzeniem wplatają elektronikę i hip-hop.

Na Inside Seaside wystąpi też ANIA LEON, autorka mrocznych i elektronicznych brzmień; JANN, który łączy ambitny pop z muzyką alternatywną oraz THE STUBS, którzy mówią o sobie, że grają „rock’n’roll przy niskim budżecie”. W Gdańsku jeden z ostatnich koncertów z materiałem “Sadza” zagra BRODKA.

Na Inside Seaside zagości również silna trójmiejska reprezentacja, która z powodzeniem odnosi sukcesy w Polsce i za granicą. Do line-up’u dołączają m.in.  post-punkowa TRUPA TRUPA, którzy w swojej twórczości łączą psychodeliczne inspiracje Fugazi i Velvet Underground, oraz ARTIFICIALICE, tegoroczna laureatka plebiscytu Sanki Gazety Wyborczej. To projekt Alicji Sobstyl, w którym muzyka elektroniczna łączy się z akustycznym brzmieniem kontrabasu, perkusji i saksofonu.

Na festiwalu usłyszymy także WOJTEK MAZOLEWSKI gra YUGEN 2, którego wieloosobowe ensemble pełen gości czerpie z brzmień lat 60. i 70. oraz ZESPÓŁ SZTYLETY, który wydaje drugą płytę łączącą inspiracje noise-rockiem i post-hardcore. Muzyki na styku elektroniki, jazzu i folku będzie można posłuchać na rytmicznym i żywiołowym koncercie IMMORTAL ONION oraz występie tajemniczej grupy HÈR, która tworzy mroczną, transową muzykę insiprowaną Islandią

Program uzupełnią artyści wybrani przez redakcję Radia 357: fascynujący się amerykańską sceną funkową i soulową lat 70. P.UNITY oraz NANGA – zespół założony przez Macieja Dzierżanowskiego i Filipa Różańskiego z Lao Che oraz Magdę Dubrowską, znaną m.in. Gang Śródmieście.

O INSIDE SEASIDE

Inside Seaside odbędzie się w specjalnie zaadaptowanych salach AmberExpo, w których w komfortowych warunkach podczas dwóch dni, na trzech scenach wystąpi czołówka polskiej i światowej sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej. Wkrótce ogłosimy także program wydarzeń towarzyszących – zachęcamy do spędzenia weekendu w przestrzeni pełnej muzyki i atrakcji pozamuzycznych.

Inside Seaside organizuje Agencja Live, o wieloletnim doświadczeniu w produkcji dużych eventów kulturalnych takich jak Żywiec Męskie Granie, ale też T-Mobile Electronic Beats, Sea You Music Showcase, Mata Tour, SBM FFestiwal, Fryderyki, Zalewski MTV Unplugged czy Wodecki Twist.

Festiwal współtworzy ekipa Radia 357, najchętniej wybieranego radia internetowego w Polsce, finansowanego przez Słuchaczy. Zachęcamy do słuchania audycji poświęconych Inside Seaside, uczestnictwa w konkursach, a przede wszystkim do spotkań z dziennikarkami i dziennikarzami – w trakcie festiwalu poprowadzą m.in. rozmowy z artystami, audycje muzyczne, filmowe i kulinarne, a także silent disco.

Miasto Gdańsk jest w stanie pomieścić w sobie wiele kultur, tradycji, historii i połączyć je w nową jakość. Tu, w Mieście Wolności, na styku europejskich szlaków, od lat kwitnie niezwykła scena artystyczna. To nowoczesna i otwarta metropolia, o niezwykłym potencjale, która muzykę na światowym poziomie ma w swoim DNA.

INSIDE SEASIDE, AmberExpo, Gdańsk, 11-12 listopada 2023

PEŁNY PROGRAM MUZYCZNY:

GIRL IN RED ● NOTHING BUT THIEVES ● TOM ODELL ● EZRA COLLECTIVE NILS FRAHM ● SLEAFORD MODS ● SHAME ● BLACK HONEY ● KIM NOWAK KAŚKA SOCHACKA ● ANIA LEON ● TRUPA TRUPA
ARTIFICIALICE JANN ● WOJTEK MAZOLEWSKI gra YUGEN 2 ● THE STUBS
BARTEK WĄSIK plays RADIOHEAD ● DAWID TYSZKOWSKI IMMORTAL ONION ● LESZEK MOŻDŻER KURY grają P.O.L.O.V.I.R.U.S. ● ZESPÓŁ SZTYLETY ● HÈR ● P.UNITY ● NANGA

BILETY
Kup: https://www.eventim.pl/artist/inside-seaside-festival/
Karnety: I pula: 449 PLN / 357 PLN (Patroni i Patronki Radia 357)
Bilety jednodniowe: I pula 299 PLN / 249 PLN (Patroni i Patronki Radia 357)
PayPo: Kup teraz, zapłać później! Nasz partner Eventim przygotował usługę, w ramach której można zamówić bilet, a opłacić go po 30 dniach od zakupu lub płatność rozłożyć na raty.

www.insideseaside.pl

Facebook: facebook.com/insideseaside
Instagram: instagram.com/insideseaside
Twitter: twitter.com/insideseaside

ORGANIZATORZY
Organizatorem Inside Seaside są Live oraz Radio 357.
Miasto Gospodarz: Gdańsk.
Partnerami festiwalu są AmberExpo i Eventim.
Patroni medialni: TVN Warner Bros DiscoveryOnetPolitykaTrojmiasto.plPrestiż, AMS.

Podziel się swoją opinią ;)