Duet Chłodno zaprasza do tańca

Duet Chłodno przedstawia nowy utwór. „Tańcz(my)” jest trzecim singlem promującym debiutancki album „Ciepło”, który ukaże wiosną.

O czym jest „Tańcz(my)”?
Jest to bardzo enigmatyczny obraz… intymnej relacji. Wartość tego utworu jest ukryta w tańcu dwóch dusz. Wiemy, że to nasz bliźniaczy płomień, że to właśnie tej osoby chcemy. To uchwycenie najgorętszych momentów w ujęciu całej historii, ale również całej historii dwojga kochających się ludzi. To nie tylko chwile dobre, przyjemne, romantyczne, intymne, ale również te, które są niesamowicie pokręcone, trudne, wymagające czasu i pracy.

Widzimy w tym obrazie ujęcie najgorętszych chwil w ich wspólnej historii, splątanych taneczną pasją. „Tańcz(my)” przypomina o tym, że prawdziwa miłość to ciągły taniec pełen zaangażowania, podobnie jak para tańcząca na scenie – z pełnym oddaniem, wbrew wszelkim trudnościom, wiedząc, że dla tej jedynej miłości warto poświęcić wszystko.

Posłuchaj “Tańcz(my)” w serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/Tanczmy

Jaka jest płyta Chłodno – „Ciepło”?
Na pewno jest ogromną przemianą i ewolucją muzyki, którą dotychczas grało Chłodno. To nie tylko ich przemiana muzyczna, ale również wewnętrzna, duchowa, emocjonalnie głęboka. To manifest ich dojrzałości, która wciąż idzie do przodu.

Płyta przechodziła dość długą drogę i nawet cieszymy się, że trochę dłużej (z przyczyn różnych) poleżała w „szufladzie”. To płyta, w której odkrywamy całych siebie, ubranych w nowości, odważne próby poszukiwania brzmienia, sensu i ciepła, które zawsze w nas grało. To płyta, która pokazuje, że warto czekać i nigdy się nie poddawać, ponieważ nigdy nie wiemy, jak blisko celu jesteśmy. To płyta, która jest odzwierciedleniem całej naszej dotychczasowej działalności i sprawia, że sami mamy ciarki na plecach, kiedy jej słuchamy. To płyta, którą dopieszczaliśmy od samego początku naszej działalności i historia, która z ostatnim utworem dopiero się zaczyna, zamiast kończyć.”


Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki oraz Szymona, który powstał we wrześniu 2019 roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno.

„Kiedy myślimy o naszych utworach, najczęstsze obrazy, które pojawiają nam się w głowie to wschody i zachody słońca oraz letnie chłodne wieczory.”

Muzyka, którą tworzą to połączenie akustycznych brzmień z elektroniką, która jest nastrojowa i bardziej skłania do rozmarzenia się, niż do tańca. Choć z pewnością nie można mówić jeszcze o ostatecznej wersji Chłodno. Teksty piszą razem. Linie wokalne są uwodząco piękne, charyzmatyczne i lepsze tam, gdzie emocje są skierowane do drugiej osoby. W osobistych tekstach Chłodno zawsze zostaje miejsce na niedopowiedzenie.

Na swoim koncie mają wydaną płyttę EP „Chłodno”. Samodzielnie zorganizowali kilka tras koncertowych – w ponad 50 miastach. Zagrali na takich wydarzeniach jak Sofar Sounds, Festiwal Lato na Fortach, Festiwal Fama, Juwenalia Krakowskie czy Yass Week Festival. Chłodno zostało również twarzą kampanii firmy Martens „#toughertogether” w 2022 roku. Chłodno zostało również częścią projektu wschodzących artystów polskiej sceny muzycznej „My Name Is New” wytwórni Kayax.

Instagram: https://www.instagram.com/chlodnonam 
Facebook: https://www.facebook.com/chlodnonam 
Youtube: https://www.youtube.com/@chlodnonam
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@chlodnonam 

Podziel się swoją opinią ;)