Intensywna jesień w My Name Is New. Nowe piosenki od Weroniki Szymańskiej, Rafa Skowrońskiego i Tachera

Dzisiejsze singlowe premiery z pewnością przypadną do gustu fanom szeroko rozumianej muzyki pop. Nie zabraknie romantycznej ballady z bardzo osobistym tekstem, miksu r’n’b z elementami elektroniki, a także gitarowych brzmień przełamanych dźwiękami syntezatora. Każda z piosenek, choć inna, ma szansę na pojawienie się na największych playlistach w naszym kraju.

W ostatnim czasie w projekcie My Name Is New działo się niezwykle dużo – inicjatywa obchodziła swoje 3-lecie, a także świętowała wydanie debiutanckiej płyty Kolorów oraz EP-ki Agaty Gołemberskiej. Dziś kolejni artyści MNIN – Weronika Szymańska, Raf Skowroński oraz Tacher – oddają w ręce fanów swoje nowe utwory.
 

Na pierwszy ogień idzie Weronika Szymańska i jej niezwykle osobisty utwór “Najpiękniej”. To dla wokalistki, autorki muzyki i tekstów, która dwukrotnie uczestniczyła w programie The Voice of Poland, już trzeci singiel wydany w ramach projektu My Name Is New. Jej wcześniejsze piosenki – “Oddech” i “To nie żart” można było usłyszeć w wielu polskich rozgłośniach radiowych. Jej najnowsza muzyczna propozycja to historia miłosna przeplatana wspomnieniami z pierwszych chwil wzajemnego zakochania. Utwór opowiada o odkrywaniu siebie nawzajem, o uczuciach, które towarzyszą na początku w miłości. O fascynacji drugą połówką i przeczuciem, które podpowiada, że to ta jedyna osoba. “Życzę każdemu, żeby było mu najpiękniej” – mówi artystka.
 

Niezwykle sentymentalny klip do piosenki “Najpiękniej”, stworzony z filmików z prywatnej biblioteki Weroniki, jest już dostępny na kanale Kayax TV w serwisie Youtube.

Kolejnym wykonawcą, który przestawia dziś swój nowy utwór jest Raf Skowroński. “Ciało Gorące” to kolejny po “Wody Łyk” i “Miło Cię Poznać” singiel wokalisty, autora tekstów i kompozytora w projekcie MNIN. Związany wcześniej z elektroniczno-folkowym zespołem JÓGA teraz stawia na karierę solową. W swojej twórczości lubi mieszać ze sobą takie gatunki jak soul, r’n’b oraz muzykę elektroniczną. Słychać to zresztą w piosence “Ciało Gorące”, która opowiada o ulotności i kruchości długo budowanych przez nas relacji. Dzisiejsza premiera zapowiada debiutancką EPkę Rafa, która ukaże się już w listopadzie nakładem My Name Is New Label.

Ostatnią dzisiejszą nowością od inicjatywy stworzonej przez wytwórnię Kayax jest “Ładnie Ci” autorstwa Macieja Tachera. Artysta, który po latach śpiewania w zespole, teraz postanowił być “sobie sterem, żeglarzem i okrętem”. W zeszłym roku wydał swój debiutancki solowy album pt. “Pudełko na buty”, na którym muzycznie oscyluje między folk rockiem, americaną i piosenką poetycką. “Ładnie Ci” to kolejny, po nastrojowej bossa novie “Dziewczyno z wydm”, singiel zapowiadający drugie większe wydawnictwo artysty. Piosenka opowiada o “bezwarunkowej akceptacji drugiej osoby i nieumiarkowaniu w nad nią zachwycie”.

Obok październikowych singlowych premier w My Name Is New nie można przejść obojętnie. Jednak nie jest to koniec niespodzianek, jakie inicjatywa przygotowała do końca roku. W kolejnym miesiącu na fanów projektu będzie czekać premiera EPki Rafa Skowrońskiego, a już na początku grudnia – nowa płyta formacji Caville.

Podziel się swoją opinią ;)