Jakub Józef Orliński i Błażej Król laureatami Paszportów POLITYKI 2019

Podczas wczorajszej Gali Paszportów POLITYKI w warszawskim Teatrze Polskim Jakub Józef Orliński otrzymał Paszport POLITYKI w kategorii Muzyka Poważna.  Laureatem w kategorii Muzyka Popularna został Błażej Król.

W uzasadnieniu nagrody napisano:

“Za niepospolitą umiejętność poruszania emocji w interpretacjach muzyki dawnej. Za piękny głos, charyzmę estradową, pracowitość, ambitne kształtowanie repertuaru i pokorę ­wobec muzyki”

Sam artysta nie mógł być obecny podczas gali, nagrodę odebrała wcześniej już wspomniana mama, która przeczytała również list, który Jakub przygotował:

“Przede wszystkim bardzo dziękuję za nominację. To szalenie miłe być nominowanym po raz drugi. Ogromnie cieszy mnie, że moja działalność muzyczna zostaje dostrzeżona mimo moich niezbyt częstych wizyt w kraju. Muszę przyznać, że jestem niesamowicie dumny z mojej pierwszej solowej płyty „Anima sacra”, jak i właśnie z tej drugiej „Facce d’amore”. Miałem szczęście pracować z niesamowitymi muzykami Il Pomo d’Oro i z niezastąpionym Maksimem – naszym dyrygentem. Razem z moim poszukiwaczem muzycznych skarbów – Janisem spędziliśmy długie miesiące na wertowaniu manuskryptów, ale ta praca przyniosła efekty. Przede wszystkim ogromną satysfakcję plus bardzo dużo dobrej zabawy przy przywracaniu do życia takich zapomnianych arcydzieł. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Chciałbym też podziękować mojej rodzinie, która jest moją siłą napędową i zawsze mnie wspiera. A w szczególności moim Rodzicom i Bratu. Przykro mi, że nie mogę być tutaj z Państwem osobiście, ale jestem pewien że moja kochana mama dobrze reprezentuje mnie na scenie”.

This slideshow requires JavaScript.


W kategorii MUZYKA POPULARNA Paszporty POLITYKI otrzymał Błażej Król, który był już nominowany do tej prestiżowej nagrody za rok 2015.

“Za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy.”

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/TygodnikPolityka/

Instagram: https://www.instagram.com/tygodnikpolityka/