„JEDNA NOC”- Robert Cichy w duecie z Mrozem

Szczera opowieść dwóch facetów przy butelce dobrego trunku, z gitarą i hołdem dla tego co najlepsze w muzyce – czyli Robert Cichy w duecie z Mrozem w singlu „Jedna noc” 

Robert Cichy prezentuje kolejny singiel ze swojej płyty „Dirty Sun„. Tym razem jest to utwór „Jedna noc” z gościnnym udziałem Mroza. Płyta Roberta Cichego ukazała się 26 czerwca br. nakładem Agory i zyskała bardzo dobry odbiór wśród słuchaczy, a także uznanie wśród recenzentów i dziennikarzy muzycznych. Do utworu powstało lyric video znakomicie oddające klimat tej nietuzinkowej kompozycji. Autorem video jest bardzo dobrze zapowiadający się młody twórca Oskar Sawicki

Z Mrozem widzieliśmy się na wielu letnich festiwalach i prawie każda nasza zakulisowa rozmowa sprowadzała się do tego by coś razem zrobić. Nigdy wcześniej nie graliśmy razem na scenie, nie pracowaliśmy wspólnie. Jednak nadajemy na tych samych muzycznych falach i wiedziałem, że jak już się spotkamy to wyjdzie z tego coś dobrego. I tak właśnie pewnego wieczoru udało nam się spotkać i do rana mieliśmy gotowych kilka utworów, z których wybraliśmy jeden. Ten kawałek pod względem muzycznym i tekstowym oddaje dobrze klimat w jakim powstał… Szczera opowieść dwóch facetów przy butelce dobrego trunku, z gitarą i hołdem dla tego co najlepsze w muzyce.” – tak o powstaniu utworu mówi Robert Cichy. 

We wrześniu tego roku premierę miał singiel „Rebeliant” z gościnnym udziałem Rahima jako wspólny manifest przeciwko agresji, co podkreśla zarówno tekst jak i video autorstwa Zosi Ziji i Jacka Pióro.

Robert Cichy- Dirty Sun, okładka płyty

Robert Cichy jest obecny na polskiej scenie muzycznej od dawna jako gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. W swoim dorobku ma złote i platynowe płyty za współpracę z czołowymi artystami sceny polskiej, a także udział w wielu zagranicznych koncertach oraz na największych festiwalach w kraju. W 2018 roku wydał swój pierwszy solowy album „SMACK„, który od razu został doceniony przez kapitułę polskiej Nagrody Muzycznej i otrzymał Fryderyka. Najnowszy krążek „Dirty Sun” zyskał bardzo dobre recenzje wśród dziennikarzy muzycznych, którzy podkreślają, że atutem Cichego jest podążanie własną muzyczną drogą i umiejętne łączenie gatunków. Do swojej opowieści Cichy zaprosił również gości, którzy są ważnym ogniwem płyty – pojawiają się na niej: Kasai, Mrozu, Rahim, Sosnowski

Wydawcą albumu jest Agora Muzyka. Płyta dostępna jest w sklepach muzycznych i wszystkich serwisach cyfrowych:  

Płytę można kupić pod tym linkiem: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-88363-Dirty-Sun.html

Link do utworu w serwisach streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/RobertCichyDirtySun

Podziel się swoją opinią ;)