Jędrzej Skiba z debiutancką, rockową płytą „Thirst”

Jędrzej Skiba z debiutancką, rockową płytą „Thirst”

“Thirst” to album, który ugasi pragnie każdego fana rocka. Jędrzej Skiba, finalista jedenastej edycji The Voice Of Poland w nowej odsłonie ze swoim debiutanckim albumem!

Jędrzej Skiba to zdolny wokalista i producent muzyczny. Szerszej publiczności dał się poznać m.in. w programie The Voice Of Poland, w którym 2 lata temu dotarł do ścisłego finału w drużynie Urszuli Dudziak.

Właśnie ukazał się jego debiutancki album, zatytułowany „Thirst”. Zawiera on 10 autorskich kompozycji, 5 w języku polskim i 5 po angielsku. Cała płyta jest nagrana, wyprodukowana i zmiksowana zupełnie samodzielnie przez artystę. 

Widzowie popularnego show, kojarzący Jędrzeja z nastrojowych ballad, mogą być zaskoczeni, słysząc ten materiał, bowiem na płycie dominuje rockowe brzmienie, momentami zahaczające o ciężkie odmiany rocka — to za sprawą mocnych riffów i nisko strojonych gitar. Wszystko jednak jest równoważone przebojowymi refrenami, melodyjnością i kojącą barwą głosu artysty. 

Lubię od początku do końca mieć wpływ na brzmienie moich utworów – są to kompozycje płynące prosto z serca, dlatego zależało mi na tym, aby zabrzmiały dokładnie tak, jak je sobie wyobraziłem.” – mówi artysta.

Fani alternatywnego rocka spod szyldu Radiohead, czy Porcupine Tree, na pewno znajdą tu coś dla siebie, ale jest to również ciekawa propozycja dla osób, które z muzyką rockową niewiele mają wspólnego, ponieważ całość jest zamknięta w przebojowej konwencji ze wpadającymi w ucho melodiami.

Podziel się swoją opinią ;)