JELONEK PREZENTUJE NOWY UTWÓR, PŁYTA „CLASSICAL MASSACRE” JUŻ W SKLEPACH

W ubiegły piątek miała miejsce premiera nowego albumu Michała Jelonka Classical Massacre. Artysta zaprezentował nowy singiel, czyli pochodzący z płyty utwór „Presto” Vivaldiego.


Album „Classical Massacre” to niezwykła, momentami szalona, muzyczna podróż przez dzieła wybitnych kompozytorów w interpretacji Michała Jelonka.

W Roku Moniuszkowskim artysta składa hołd kompozytorowi aranżując Arię Skołuby z opery „Straszny Dwór” z gościnnym udziałem Piotra Fronczewskiego i „Mazura”.

W „Jelonkowych” interpretacjach dzieł muzyki klasycznej posłuchamy utworów polskich  kompozytorów: Fryderyka Chopina, Grażyny Bacewicz, Ignacego Paderewskiego, aczkolwiek na płycie nie zabraknie także Vivaldiego czy Rossiniego.

 O dziele Vivaldiego tak mówi Jelonek:

„Presto (Lato)” Vivaldiego z Czterech Pór Roku ma podtytuł „Burza” i kompozytor instrumentami „maluje” w nim letnią burzę, z gwałtownym deszczem i porywami wiatru. Słuchając tego utworu widzimy oczami wyobraźni ciężkie i ciemne chmury na tle których przelatują tumany kurzu i liści, połamane gałęzie i wystraszone ptaki, potem nagłą chwilę ciszy i spokoju, jakby Matka Natura nabrała głębokiego oddechu przed kolejnym atakiem furii. To wszystko jest jednocześnie piękne, olśniewające i przerażające. Ale mam nieodparte wrażenie, że żadna „naturalna” burza nie będzie tak przygnębiająca i autodestrukcyjna jak „burze”, które my, ludzie, sami sobie i innym nawzajem gotujemy. Wszystkie nawałnice, gradobicia i pioruny nie są w stanie dorównać naszemu „talentowi” w zadawaniu bólu i okrucieństwa a Matka Natura nie dorównuje naszej pomysłowości w tworzeniu „genialnych narzędzi” do zabijania i niszczenia….ale kiedyś może nam zrobić niemiłą niespodziankę, jeśli się nie opamiętamy w tym szaleństwie”.Do „Arii Skołuby” z opery „Straszny Dwór” z gościnnym udziałem Piotra Fronczewskiego powstało lyric video.

Szczegółowa tracklista wydawnictwa „Classical Massacre” przedstawia się następująco:  

A.Vivaldi – Presto
G.Bacewicz – Oberek
I.J. Paderewski – Menuet
S.Moniuszko – Mazur
V.Monti – Czardasz
G.Rossini / F.Suppe – Wilhelm Tell – Lekka Kawaleria
F.Chopin – Mazurki
A.Vivaldi – Largo
S.Moniuszko – Aria Skołuby (feat. Piotr Fronczewski)

W ramach promocji płyty, Jelonek rusza w grudniu na trasę koncertową po Polsce. Oto najbliższe terminy i miejsca:  

6.12.2019 –  Gdańsk, Kwadratowa

7.12.2019 – Warszawa, Remont

12.12.2019 – Kraków, Klub Studio

13.12.2019 – Wrocław, Stary Klasztor

14.12.2019 – Zabrze, CK Wiatrak

15.12.2019 – Kielce, Garaż

20.12.2019 – Poznań, U Bazyla


Zobacz więcej:

Strona Oficjalna

Facebook